AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu için "artık bu adama bedel ödetmeli" sözleri gündem oldu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bizdeki seçmen bilgisi YSK’nin elinde yok, her seçmeni biliyoruz" açıklaması ile ilgili olarak "Bana göre, YSK Başkanı ve ekibi bunu yargıya taşımalı" derken kullandığı ifadeler şaşkınlık yarattı.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'le birlikte Ukrayna'ya yaptığı ziyaret sonrası uçakta, gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gelen soru ve verdiği cevap şöyle oldu;

Erdoğan'ın kahkahaları...

SORU: "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu geçen günlerde ‘Bizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulunda bile yok’ diye tuhaf bir söz sarf etti. Bununla birlikte birtakım spekülasyonlar var; işte “hükümetin yapmayı planladığı bazı icraatlar önceden Kılıçdaro"ğlu’na servis ediliyor ya da sızdırılıyor” şeklinde. Bu ilginç duruma dair neler söylemek istersiniz?

CEVAP: "Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına inanıyor musunuz? Adamın hayatı yalan. Bir şey bildiğinden değil. Tabii bana göre, YSK Başkanı ve ekibi bunu yargıya taşımalı. Yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli. Yeri geliyor savcılara saldırıyor, yeri geliyor hâkimlere saldırıyor. Ama nedense onlar çekiniyorlar, korkuyorlar. Anayasa’yla teminat altındasınız. Anayasa’da bununla ilgili ‘Kesinlikle yargıya yönelik bu tür beyanlarda bulunulamaz’ diyor. İnşallah 2023’te milletim sandıkta buna bir kez daha dersini verecek."

Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir

Erdoğan'dan doğalgaz açıklaması: Biraz daha sabır