Türkiye'nin eğitimden ekonomiye, sağlıktan adalete kadar yaşadığı derin krizde "çözüm" olacağı ilanı ile ortay çıkan 6'lı masada ilk çatlak ses İyi Parti Lideri Meral Akşener'in bir esnaf ziyaretinden geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Silivri'de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelirken, iş yerine girdiği bir esnaf ile yaşadığı diyalog gündeme ve 6'lı masaya damga vurdu.

“İlla Kılıçdaroğlu olsun derseniz, gidip oy bile kullanmam. Vermediğim insana neden oy vereyim." diyen esnaf karşısında müttefiki olduğu partiyi ve lideri savunmadığı görülen, aldığı tepkiye sessiz kalan Akşener'in bu arada kameralara yansıdığı kadarı ile bu sözler üzerine gülümsediği de iddia edildi.

Esnaftan Akşener'e tepki: Adayınız Kılıçdaroğlu olursa oy vermem - Yeni Şafak

Çorlu Tren Kazasında Yeni Skandal Ortaya Çıktıİ TCDD Belgeleri Gizlemiş! Deliller Verilmemiş! Gizlenen Ne? Çorlu Tren Kazasında Yeni Skandal Ortaya Çıktıİ TCDD Belgeleri Gizlemiş! Deliller Verilmemiş! Gizlenen Ne?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olma ihtimaliyle ilgili olarak esnafın tepkisi ve eleştirisi üzerine ilk önce “Sen kesin CHP'lisin, CHP'liler hep böyle yapıyor" yanıtını veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tepki cümleleri sonrasında ise sessizliğe büründü.

Meral Akşener’in konuştuğu esnaf “İlla Kılıçdaroğlu olsun derseniz, gidip oy bile kullanmam. Vermediğim insana neden oy vereyim. Bugüne kadar bu iktidarı kim ayakta tuttu?” dedikten sonra “Sen kesin CHP’lisin, CHP’liler hep böyle yapıyor” diye cevaplayan Akşener bu defa esnaftan “Ben eski MHP’liyim, 2 seçimdir size oy veriyorum. Bu seçimde de size vereceğim ama ortak aday o çıkarsa hiç gitmem” cevabı aldı.

Pusholder on Twitter: "Esnaftan, Meral Akşener'e: "Kılıçdaroğlu'nu koyarsanız biraz zor. Olacak gibi gözükmüyor. İlle de Kılıçdaroğlu olursa gidip oy kullanmam." (Yurttaştv) https://t.co/dzhYAAIxau" / Twitter

Bu konuşmanın videosunun sosyal medyada yayılması üzerine ise Zafer Partili Mustafa Şükrüoğlu'nun sosyal medya hesabından da "Vatandaşın tepkisi ve Akşener’in cevabı… Bu muhalefet çözüm olabilir mi?!" yorumları ile eleştirilirken birçok iktidar muhalifi seçmen tarafından da "Erdoğan'ı haklı çıkartıyorlar" şeklinde eleştiri aldı.