Bir süredir beklenen ikramiye ödemesiyle ilgili Erdoğan müjdeyi verdi. 5000 TL ödemenin ne zaman hesaba geçceği ve nasıl ödeneceği merak konusuydu. 29 Ekim Cumhuriyet ikramiyesini nasıl alacağınız belli oldu. Ziraat Emekli maaş hesabı olanlar dikkat...

Emekli maaşı alanlar, 29 Ekim Cumhuriyet ikramiyesi almaya hak kazanıyor. Milyonlarca emekliyi kapsayan ödemeyi bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Peki ödemeler nasıl yapılacak?Cumhuriyetimizin 100. yılında emeklilere özel bir sürpriz yapılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda, emeklilere IBAN yoluyla bayram ikramiyesi ödemesi yapılacağı duyuruldu. AK Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre, bu bayramda emeklilere yönelik farklı destekler gündemde.

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

Cumhuriyet'in 100. Yılında 5000 TL İkramiye!

29 Ekim'de 17 milyon emekli, Cumhuriyetin kuruluş yüzüncü yılı anısına ikramiye alacak. Ödemenin miktarı ise 5000 TL olarak belirlendi. Emeklilere bu özel yılda iki farklı bayram ikramiyesi sunulmuş olacak. Önceki dini bayram ikramiyeleri 2.000 TL'ken, bu özel yıl için miktar artırıldı.

Bu yılın sonunda ya da önümüzdeki Kasım ayında emekli maaşlarına ek bir zam yapılacağına dair söylentiler var. Özellikle en düşük maaşın 12.000 TL'ye çıkması bekleniyor.

Başkan Erdoğan bugün talimatı verdi! Anne babaya 4 bin 550 TL hemen ödeme

Ödeme Tarihi Kabine Toplantısıyla Netleşecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100. yıl sebebiyle verilecek 5000 TL'lik ikramiye ödemesini duyurdu. Ancak, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan bu konuda resmi bir bilgilendirme henüz yapılmadı. Ayrıca, emekli maaşlarına yapılacak olan zam hakkında da detaylı bilgilerin kabine toplantısının ardından paylaşılması bekleniyor.