Düğün ve sünnet yapacaklara müjde. Kabine toplantısı sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, düğün ve sünnet yapacaklara destek verileceğini ve bankaların da bu konu için kampanya yapmaya davet ettiğini açıkladı. Bu konuşma sonrasında krediler de başladı. Düğün ve sünnet sezonu açıldığından bankalar da bu sezona göre ayak uydurarak kredi kampanyaları yapmaktadırlar. Özellikle düğün masrafları çok olmasından dolayı, vatandaşların derdine bu bankalar çare olmaktadır. Üstelik kredi başvurusu yapacak olan kişiler düğün ve sünnet kredisi alarak bu kredilerin ödemelerini 3 ay ertelemeli olarak yapmaktadırlar. Düğün ve sünnet kredisi alacak olan müşteriler banka politikalarına uygun müşteri olmaları gerekmektedir. Eğer banka şartlarına uygun değilseniz maalesef onay alamazsınız. Kredi alacak kişilerin banka kredi notu yüksek ve kredi sicili temiz olmalıdır.

Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düğün kredisi başvurusu bankaların belirledikleri şartlara uygun olmanız durumunda, yine bankaların belirledikleri kredi başvuru yöntemleri ile yapılmaktadır. Bazı bankalar bu krediler için banka şubelerinden işlem yaparken bazı bankalar ise sadece online olarak kredi imkanları vermektedirler. Başvuru yapacağınız bankanın başvuru yöntemlerini sizlere yazımızda bahsedeceğiz. Bu sebeple hangi bankadan başvuru yapacaksanız o bankanın sizin için uyguladığı yöntemler ile kolay bir şekilde kredinizi kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi sizlere düğün kredisi veya sünnet kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

İş Bankası Düğün Destek Kredisi

Yeni evlenecek olanlar veya oğullarına, torunlarına sünnet yapacak olanlar için İş Bankası 50.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi vermektedir. Alacağınız bu kredilerde 3 ay erteleme yaparak düğün sonrası ödemelere başlayabilirsiniz. Düğün masrafları, salon masrafları, takı masrafları için bu bankadan kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca evlenecek çiftler için banka balayı yapacakları masraflar içinde ayrı bir kredi kampanyası yapmaktadır. Kredi başvurusu en yakın İş Bankası şubesinden yapılması gerekiyor. Kredi onayı alırsanız hemen aynı gün içinde banka şubesinden kredi kullanabilirsiniz. Daha önce bu bankadan kredi kullandıysanız, internet bankacılığını kullanarak da kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Düğün Destek Kredisi

Özellikle kendi bankasından maaş alan müşterilere anında 100.000 TL’ye kadar düğün kredisi veren bankalardan birisi Vakıfbank’tır. Sizde size en yakın Vakıfbank şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka 36 ay vadeye kadar 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Vakıfbank ayrıca çalışan müşterilerden en az 6 ay sigortası olması durumunda kredi onayı verecektir. Bankadan emekli veya çalışma maaşı alıyorsanız sadece kimlikle başvuru yapabiliyorsunuz.

kredi-05-07-2021

Garanti BBVA Düğün Destek Kredisi

En yakın Garanti BBVA şubesine kimliğinizle giderek hemen düğün kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Banka 50.000 TL ile 100.000 TL arasında sizlere 36 ay vadeli olarak kredi imkanı verecektir. Garanti BBVA üzerinden başvuru yapacaksanız sadece kimliğinizle gitmeniz yeterlidir. Kredi onayı aldıktan sonra banka 3 ay ertelemeli olarak sizlere kredi imkanı sunacaktır.