AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim konusunda "kaybediyoruz" dediği duyuruldu.

Gazeteci Sedat Bozkurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski ve yakın arkadaşlarıyla yaptığı sohbetlerde önümüzdeki seçimler için “Meclis'te çoğunluğu kıl payı kaybediyoruz” dediğini açıkladı.

Sedat Bozkurt seçim konusunda ciddi kaygıları olan Erdoğan’ın ayrıca “Cumhurbaşkanlığını kazanma ihtimalimiz sürüyor" dediğini de aktardı.
Gazeteci Sedat Bozkurt, kulislerden aldığı dikkat çeken bilgileri paylaştı.

Bozkurt Kısa Dalga'daki yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ramazan ayı boyunca arkadaşlarıyla iftar sohbetleri yaptığını ve bu toplantılarda ilk kez seçimi kaybetmekten bahsettiğini anlattı.

Gazeteci Bozkurt'un 'Parlamentosuz sisteme doğru' başlıklı yazısındaki iddia ve sözleri şöyle:

"Erdoğan Ramazan ayı boyunca bazı eski ve samimi arkadaşları ile beraber iftar yaptı, sohbet etti. Bu sohbetler samimi ortamda geçti. Çünkü pek çoğunun siyasetle ya da ticaretle doğrudan ilgisi yoktu. Burada doğal olarak konu dönüp dolaşıp önümüzdeki seçimlere geldi. Ve Erdoğan ilk kez bu dostlarıyla paylaştı; “TBMM’de çoğunluğu kıl payı kaybediyoruz ama Cumhurbaşkanlığını kazanma ihtimalimiz sürüyor.”

"Aslında Erdoğan elindeki verilerle geleceğe dönük planlar yapmaya çoktan başlamıştı. Bugünün meselelerinden kopukluğunun bir nedeni de belki buydu. Masasında anketler üzerinden yapılan çalışmalarda karşısına aday olarak çıkacak isimler için neler yapılacağına ilişkin çalışmalar da bulunuyor. Örneğin “Kılıçdaroğlu aday olursa, Saadet, Deva ve Gelecek ile İyi Parti’nin tabanı ona oy verir mi ya da ne yaparsak vermez?” bir tartışma başlığı. Aynısı Mansur Yavaş ve İmamoğlu üzerinden de yapılıyor. Yani Erdoğan “nasıl bir kez daha kazanır?” kısmı geçilmiş galiba, oradan çok umutlu değiller, karşısındaki aday “nasıl kazanamaz”ı çalışıyorlar."

Vakıfbank Bu Adımları İzleyenlere 40.000 TL Ödeme Yapacak! Şubat Ayı İçin Süper Müjdeli Haber Geldi Vakıfbank Bu Adımları İzleyenlere 40.000 TL Ödeme Yapacak! Şubat Ayı İçin Süper Müjdeli Haber Geldi

Bozkurt'un yazısında en dikkat çeken kısım ve bilgileri ise şöyle;

"TBMM'yi uzun zamandır devre dışı bırakarak işlevsiz hale getirdi. Tarihinde ilk kez gündemsizlik nedeniyle tatile girdi TBMM. 23 Nisan’da da kuruluş yıl dönümü bile kutlanmıyor. AKP’nin TBMM’de yaptığı grup toplantıları da 45 günde bire düştü. Bu yıl 3 kez toplandı ve dördüncüsü önümüzdeki hafta gerçekleşecek. TBMM’de çoğunluğu kaybederse grup toplantılarını sarayda yapma ihtimali de yok değil."