Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi: Rahatsızlıklarına alıştık!

Türkiye'de koronavirüs sebebiyle faaliyetleri sık sık durdurulan lokanta, restoran ve otellerde soğan ve patatese yönelik talep azaldı. Bunun üzerine TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) çiftçilerin elindeki soğan ve patatesi satın almaya ve ihtiyaç sahibi olan

Güncel 16.04.2021 - 15:04 04.05.2021 - 04:19 İlan35
Türkiye'de koronavirüs sebebiyle faaliyetleri sık sık durdurulan lokanta, restoran ve otellerde soğan ve patatese yönelik talep azaldı. Bunun üzerine TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) çiftçilerin elindeki soğan ve patatesi satın almaya ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara bedelsiz bir şekilde ulaştırmaya başladı. Fakat CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu duruma tepki gösterdi.

"Çeltik sorunu var"


Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu artık herkesin tanıdığını belirterek, ana muhalefet liderinin sürekli farklı açıklamalar yaptığını söyledi. Trakya'da çeltik sorununun yaşandığını belirten Erdoğan, çiftçilerin elinde çektik kalmaması için uğraştıklarını dile getirdi. Erdoğan, çiftçilerin elinde soğan ve patates de kalmaması için çaba harcadıklarını kaydetti.


"Hibe olarak dağıtıyoruz"


Çeltiğin hibe olarak dağıtılmadığını ifade eden Erdoğan, soğan ve patatesin hibe olarak dağıtıldığını aktardı. Erdoğan, bundan Kılıçdaroğlu'nun rahatsız olduğunu ifade etti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bu tarz rahatsızlıklarına alıştıklarını belirterek, AK Parti'nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) görevinin farkında olduğunu ve Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına aldırmadan da ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu ne demişti?


Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nun farklı açıklamalar yaptığını söylemesi üzerine akıllara ana muhalefet liderinin 9 Şubat 2021 tarihinde grup toplantısında yaptığı konuşma geldi. Devletin üreticilerden soğan ve patates satın alması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, söz konusu ürünlerin daha sonra yoksul insanlara dağıtılması gerektiğini aktarmıştı.Söz konusu uygulamanın başlatılmasının ardından 13 Nisan 2021 tarihinde farklı bir açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Ay'a sert iniş gerçekleştirileceğine ilişkin açıklamalarda bulunduğunu ama şimdi halka soğan ve patates dağıttığını söylemişti. Kılıçdaroğlu, bunun hiçbir şekilde akla mantığa sığmadığını belirterek, hükümet tarafından üreticilerin haklarına asla sahip çıkılmadığını öne sürmüştü.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@