Gülşen hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama" suçundan 702 kişinin müşteki olarak yer aldığı iddianame ve istenen ceza gündem oldu.

Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği konserde "İmam Hatipliler" tanımını kullanarak şaka yapan ve 5 ay sonra gündeme gelerek geçtiğimiz hafta tutuklanan, daha sonra itiraz üzerine ev hapsi ile tahliyesine karar verilen Gülşen Çolakoğlu'nun avukatları en son  ev hapsinin kaldırılması talebinde bulunmuştu.

Gülşen bayrak açtı, yandaş yazar hedef gösterdi | soL haber

Avukat Emek Emre, İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek ev hapsi kararının kaldırılmasına yönelik dilekçe sunmuş ancak talep İstanbul Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirilerek reddedilmişti ki devamı da geldi.

Afyonkarahisar’da toplu açılış törenine katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasında hedef alarak “Milletimizin mukaddes değerlerine dil uzatanlar, kutsallarına hakaret edenler hem maşeri vicdanda hem hukuk önünde hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak. Son günlerde milletimizin en büyük gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların imam hatip okullarımızı da hedef alacak boyuta ulaştığını görüyoruz." demişti ki dediği gibi oldu.

Gülşen: Dünyaya bir daha gelsem yine Atatürkçü olurdum

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Gülşen hakkındaki soruşturma tamamlandı ve savcılık, Gülşen Çolakoğlu hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle 48 sayfalık iddianame düzenledi.

Gülşen Haberleri | Onedio - Sosyal İçerik Platformu