Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Malatya İl Kongresi'nde konuşmasına devam ediyor. Türkiye'nin daha önce ABD'den F-35 savaş uçakları aldığını ve parasını ödemesine rağmen savaş uçaklarının verilmediğini açıklayan E

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Malatya İl Kongresi'nde konuşmasına devam ediyor. Türkiye'nin daha önce ABD'den F-35 savaş uçakları aldığını ve parasını ödemesine rağmen savaş uçaklarının verilmediğini açıklayan Erdoğan, "daha önce ödemelerine yapmamıza rağmen F-35 savaş uçakları Türkiye'ye verilmedi ve teslim edilmedi. Diyorlar ki Rusya'dan aldığınız S-400 hava savunma sistemlerini geri iade edin. Burası kabile devleti mi?" açıklamasında bulundu.

Bir süre önce S-400 savunma sistemlerinin test edilmesine başlandığını doğrulayan Erdoğan, "İlham Aliyev kardeşimi arıyorlar ve diyorlar ki 'sizin yanınızda Erdoğan var, Türkiye var. Biz yeri gelirse Türkiye'ye de yaptırımlar uygularız' diyorlar" açıklamasında bulundu.

Erdoğan "ne yaptırım uygulayacaksan uygula bekleme" diye konuşurken, özellikle Türkiye'nin 4 milyondan daha fazla mülteciyi "beslediğini ve barınma hakkı verdiğini" açıkladı.