Erdoğan, Taha Akgül’ü arayıp tebrik etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya’da 125 kilo serbest stilde, Gençlik Olimpiyatları şampiyonu olan Rusyalı rakibi Sergei Kozyrev'i 9-2 mağlup ederek 8'inci kez Avrupa şampiyonu olan millî güreşçimiz Taha Akgül’ü arayıp tebrik etti.

Güncel 22.04.2021 - 06:34 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Polonya'da tertiplenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkeklerde serbest stilde 125 kiloda mindere çıkan Türk millî güreşçi Taha Akgül, finalde Gençlik Olimpiyatları Şampiyonu olan Rusya'dan rakibi Sergei Kozyrev'i 9-2 mağlup ederek altın madalya almaya hak kazandı.

1 olimpiyat şampiyonluğu, 2 dünya şampiyonluğu ve 7 Avrupa şampiyonluğu bulunurken kariyerine bir Avrupa şampiyonluğunu daha yazdıran milli güreşçi Taha Akgül'ü, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon ile aradı ve tebriklerini iletti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, olimpiyatlarda ikinci kez altın madalyayı ülkesine getirmek için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini belirten ve tebrikleri sebebiyle teşekkürlerini sunan Taha Akgül, telefonun diğer ucunda bulunan Erdoğan'a şöyle seslendi:

"Pandemi yüzünden uzun zaman ayrı düştük Sayın Cumhurbaşkanım. Sesinizi duymak bile bize o kadar moral veriyor ki. Allah'ın izniyle olimpiyatlarda da elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Olimpiyatlarda ülkeme ikinci altını da getireceğim inşallah. Allah sizden razı olsun, ellerinizden öpüyorum Sayın Cumhurbaşkanım. Tüm temennileriniz için teşekkür ederim Sayın Cumhurbaşkanım."

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@