Emekli ikramiyesi herkesi kapsamıyor. Cumhuriyet'in 100. yılına özel yapılacak ödeme, belirli emekliler için geçerli olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat açıklama yaptı. Milyonları üzecek haber geldi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşı ikramiyesinin ödeneceğini resmen duyurdu. Kulis iddiaları gerçek oldu. Hükümet ikramiyeyi emeklilerin bir kısmına ödemeye kararlı. Emekli maaşıyla ilgili gelişmeler, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Cumhuriyet Bayramı yaklaşırken emeklilerin gözü kulağı, 'Bayram ikramiyesi ve zam' haberlerindeydi. Ancak son Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen açıklamalar, birçok emeklinin zam beklentisine cevap olmadı. İşte bu konuda son bilgiler...

Cumhuriyet Bayramı İkramiyesi Resmen Duyuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün geceki canlı yayında emeklilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde, emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılacağını ifade etti. Ancak bu ödemenin, çalışmayan emeklilere özgü olduğunu ve çalışan emeklilerin bu tutardan yararlanamayacağını belirtti. Kasım ayının ilk haftası içinde bu ödemenin emekli vatandaşların hesaplarına geçmesi bekleniyor.

SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat! SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat!

Sosyal Yardımlarda 3750 TL'ye Kadar Ödeme Yapılacak

Dul ve yetim maaşı alıcıları da bu ödemeden yararlanacak. Fakat alacakları miktar, durumlarına bağlı olarak değişecek. Özellikle dul olup çocuğu olmayanlar için 3 bin 750 TL, dul ve çocuğu olanlar için 2 bin 500 TL ve yetimler için 1.250 TL ödeme yapılması planlanıyor.

Çalışan Emeklilere İkramiye Yok!

Emekli maaşına zam yapılıp yapılmayacağına dair beklentiler de toplantının ana gündem maddelerinden biriydi. Erdoğan bu konuda, "Emeklilerimiz için tek seferlik 5 bin TL ödeme yapmayı uygun gördük. Ancak çalışan emekliler bu ödemenin dışında tutulacak. Bu ödemelerin toplam maliyeti 61 milyar TL'yi bulacak. Yılbaşında emeklilerin maaş durumunu tekrar değerlendireceğiz." şeklinde konuştu.