Emekli maaşı konusunda beklenen olmazken memur için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memura ne kadar ödeneceği konusunda müjdeyi duyurdu. En düşük memur maaşı yüzde kaç artacak detaylar haber sitemizde.

Memurlar bir süredir yeni zam beklentiis içerisindeydi. Bu nedenle hükümetten gelen açıklamalar gündem haline geldi. Yeni bir gelişme memur maaşlarını yakından ilgilendiriyor! Emekli maaşlarında beklenen zam gerçekleşmese de, memurlar için sevindirici bir haber var. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşlarına ek zam yapılmayacağını ifade ederken, memurlara yönelik olumlu bir maaş zammı haberini paylaştı. Önümüzdeki Ocak ayında, memurlara önemli bir maaş artışı yapılması bekleniyor.

Memura Yüzde Kaç Zam Geliyor?

Son bilgilere göre, memur maaşları son altı ayın enflasyon rakamlarına ve toplu sözleşme farkına göre belirlenecek. Geçtiğimiz Eylül ayında yüzde 4,75 oranında bir enflasyon yaşandı. Üç aylık süreçte, memurların ve emekli memurların hak ettiği enflasyon farkı yüzde 25,11 oldu. Toplu sözleşme farkı da bu orana eklendiğinde, toplamda yüzde 35,73'lük bir zam öngörüldü. Ancak, yıl sonu enflasyonun yüzde 62 olması durumunda, Ocak ayındaki memur maaş zammının yüzde 46,73 olacağı tahmin ediliyor. Eğer bu tahminler gerçekleşirse, en düşük memur maaşı aile yardımıyla birlikte 22.017 TL'den 32.306 TL'ye, bekar memurlar için ise 20.377 TL'den 29.899 TL'ye yükselecek.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

bakanışıkhann

Bakan Vedat Işıkhan %50 Zammı Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da bu konuda bir açıklama yaptı. Bakan Işıkhan, 2024 Ocak ayında memurlar için planlanan zam oranının yüzde 50 civarında olacağını ve en düşük memur maaşının 22.017 TL'den yaklaşık 33.000 TL seviyelerine ulaşacağını belirtti.