Erdoğan ve Biden’dan kritik görüşme!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Hem Beyaz Saray hem de Külliye’den görüşmenin ayrıntılarına dair açıklamalar geldi ancak her iki açıklamada 24 Nisan 1915 o

Güncel 24.04.2021 - 05:38 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İlk açıklama Beyaz Saray'dan geldi

Beyaz Saray'dan iki liderin görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iş birliği alanlarını görüştüklerini ve yapıcı ilişkilerin öneminin vurgulandığı belirtildi. Beyaz Saray ayrıca iki liderin bölgesel konuları görüşmek amacıyla Haziran ayında yapılacak NATO (Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü) Zirvesi'nde görüşme konusunda sözleştiği bilgisini verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ise; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın, iki ülke arasındaki ilişkilerin stratejik doğası sebebiyle karşılıklı çıkarlar temelinde iş birliklerinin genişletilmesi maksadıyla beraber çalışmanın önemi konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Amerika Birleşik Devletleri'ndeki varlığı ile Amerika Birleşik Devletleri'nin Suriye'de bölücü terör örgütü PKK-PYD'ye verdiği destek sorunları başta olmak üzere bazı sorunlara çözüm bulunmasının, Türkiye-ABD ilişkilerinin daha iyi düzeylere taşınması bakımından önemli olduğunun altını çizdiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Beyaz Saray'dan yapılan "İki lider, bölgesel konuları görüşmek amacıyla Haziran ayında yapılacak NATO (Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü) Zirvesi'nde görüşme konusunda mutabık kaldı" bilgilendirmesini de doğruladı.

AFP ve Bloomberg, Biden'ın (sözde) Ermeni Soykırımı'nı tanıyacağı bilgisini geçti

Fransa'nın haber ajansı AFP ile Bloomberg'ün geçtiği haberlere göre Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Türkiye'nin itirazlarını dinlemeyerek (sözde) Ermeni Soykırımı'nı tanımaya hazırlanıyor.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@