Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi Video Konferansı programı kapsamında diğer ülkelerin liderlerine seslendi. G-20 üyesi ülkelerin liderlerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin üretecek olduğu aşının kullanıma sunulduğund

3 banka birleşti: Bankamatik kartınıza 100.000 TL ödeme yapıyor! Başvurular başladığı gibi sistem kilitlendi 3 banka birleşti: Bankamatik kartınıza 100.000 TL ödeme yapıyor! Başvurular başladığı gibi sistem kilitlendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi Video Konferansı programı kapsamında diğer ülkelerin liderlerine seslendi. G-20 üyesi ülkelerin liderlerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin üretecek olduğu aşının kullanıma sunulduğunda tüm insanlığa sunulacağını ve sadece Türkiye için değil, tüm dünya için geçerli olacağını açıkladı. Ancak coronavirüs aşısının Türkiye tarafından ne zaman üretileceği ve ne zaman hazır olacağı hakkında henüz bilgi bulunmuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'salgın sürecinde gelişmiş ülkelerin dünyanın diğer ülkelerine yardım konusunda iyi bir karnesinin olmadığını' açıkladı. Erdoğan, 'dünyanın bu süreçte başarılı yardımlaşma programları oluşturamadığını, ekonomik olarak güçsüz durumdaki ülkelerin kaderlerine terk edildiğini' belirtti.

Türkiye'nin 156 ülke, 9 uluslararası kuruluşa yardım gönderdiğini açıklayan Erdoğan, "Dünya Ticaret Örgütü reform sürecine sürüklenmesi gerek" dedi.