Ayasofya'da düzenlenen hafızlık icazet törenine, cemaatlere yakınlığıyla bilinen vakıflar da yer alması dikkat çekerken, zamanında savunma için ''Kurumla bağı yok'' denilen kişilerin bile sahneye çıkarıldığı görüldü.

Gaziantep İl Müftülüğü tarafından 9 Şubat’ta, Şehitkamil ve Şahinbey ilçe müftülüklerine bağlı Kuran kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrenciler için düzenlenen hafızlık icazet töreninde, bazı cemaatlere yakınlığıyla bilinen, Atatürk’ü hedef alan ve Diyanet’in “emekli olduğu için kurumla bağı olmadığını” savunduğu ancak buna karşın Ali Erbaş’ın icazetiyle reisül kurra olan Mustafa Demirkan da sahne aldı.

Sefa Uyar'ın haberine göre, icazet törenini bile Reisül Kurra Mustafa Demirkan yönetti.

Türkiye'yi AKP eliyle kuşatan karanlık ağ: Nakşibendi iktidarı! | soL haber

Daha Mayıs 2021’de Ayasofya’da düzenlenen bir icazet töreninde Atatürk’ü hedef alan, Diyanet’in “emekli olduğu için kurumla bağı olmadığını” savunduğu ancak buna karşın Ali Erbaş’ın icazetiyle Reisül Kurra olan Demirkan, yine bir icazet töreninde göze çarptı.

Müftülüğe bağlı olarak faaliyet gösterse de İhramcızade Erkek Kuran Kursu, İhramcızade İsmail Hakkı İslam’a Hizmet Vakfı ile de bağlantılı olan ve verdiği dini eğitim ile dikkat çeken vakıf, adını İhramcızade İsmail Hakkı Toprak’tan alırken Toprak’ın ise Nakşibendi tarikatının Halidiyye kolundan olduğu da biliniyor. Ayrıca Sivaslı olan Toprak’ın adı, Sivas’ta 2016’da açılan bir imam hatip lisesine de verilmiş durumda.

Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak

Nakşibendi Tarikatı Haberleri | Son Dakika Gündem Haberleri - Güncel Haberler - Haber Yüzde Yüz

Bu arada vakfın, özel bir ortaokul ve lisesi de bulunuyor. Okullarda, din eğitimine ağırlık verildiği vurgulanan ve tarikat bağlantılı bir vakfın, Diyanet’e bağlı olarak din eğitimi vermesi ise ayrıca dikkat çekiyor.

Nakşibendi bağlantılı İhramcızade İsmail Hakkı İslam'a Hizmet Vakfı'ndan icazet töreni