Azerbaycan’a yapacağı ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanında basın mensuplarına demeç veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki önemli konu başlıklarına dair konuştu. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ihtimali Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumh

Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak! Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak!
Azerbaycan’a yapacağı ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanında basın mensuplarına demeç veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki önemli konu başlıklarına dair konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ihtimali


Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacağına dair iddialarla ilgili değerlendirme yaptı. Bu konunun kendi dertleri olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun verdiği yanıtın sulandırıldığını kaydetti. Erdoğan, adaylık ihtimalinin hem CHP hem de Türkiye için isabetli olacağını bildirdi.

Azerbaycan yorumu


Azerbaycan'a verdikleri desteğin daimî olduğunu belirten Erdoğan, 44 gün süren destansı mücadelenin sonunda Dağlık Karabağ'ın işgalden kurtarıldığını söyledi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in kararlı duruşunun bu zaferdeki en önemli husus olduğunu altını çizen Erdoğan, Azerbaycan halkının fedakarlığının ve dayanışmasının takdire şayan olduğunu dile getirdi. Bu zaferde Türkiye'nin de büyük katkıları olduğunun altını çizen Erdoğan, Bakü'de yarın yapılacak Zafer Töreni'ne katılacağını belirtti.

"AB'nin yaptırımları bizi bağlamaz"


10-11 Aralık'ta düzenlenecek AB Liderler Zirvesi'nden Türkiye'ye yaptırım kararının çıkabileceği sorusu üzerine Erdoğan, bunun kendilerini ilgilendirmediğini söyledi. Avrupa'nın zaten 1963'ten bu yana Türkiye'ye yaptırım uyguladığını hatırlatan Erdoğan, AB'nin verdiği sözleri tutmadığını kaydetti.

Demirtaş konusu


Yargının konularına müdahale edemeyeceklerini belirten Erdoğan, buna rağmen teröristleri destekleyen Selahattin Demirtaş'ın haklarını savunmayacaklarını dile getirdi. Kobani olaylarının ve Yasin Börü cinayetinin sorumlusunun Demirtaş olduğunu kaydeden Erdoğan, yargının bu yönde bir karar vermesini umduklarını dile getirdi.