Bursa’da dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılması planlanan miting ve açılış programları ertelenmişti ve erteleme merak konusu olurken açıklama geldi.

Merak edilen açıklamayı gerçekleştiren AKP Bursa Milletvekili Refik Özen, Erdoğan’ın soğuk algınlığı nedeniyle programını ertelediğini ifade ederken Erdoğan'ın sağlık durumu nedeni ile soru işaretleri arttı.

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…

Dün saat 14.00’te Bursa’da bir miting düzenlemesi ve “Guhem Uzay Havacılık Merkezi’nde Bursa Özel Sektör Yatırımları Toplu Açılışı”, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni”, “Gökdere Meydanı’nda Bursa Kamu Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katılması planlanan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta olduğu açıklandı.

AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, Erdoğan'ın hastalığı nedeni ile kentte düzenlenecek mitingin ve açılışların ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Tramvay hattının açılışının AKP’li Binali Yıldırım’ın katılımıyla yapılacağını söyleyen AKP Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa’daki yerel televizyon kanallarından AS TV’nin yayınına telefonla bağlanarak Erdoğan’ın “soğuk algınlığı” nedeniyle programlara katılamadığını açıkladı.

Özen, “Bugün gelen haberle soğuk algınlığı nedeniyle sayın cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu oldu. Tabi sayın cumhurbaşkanımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu anlamda en kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyorum”dedi.