Erdoğan'dan maaş ve nakdi yardım müjdesi!

Tam Kapanma dönemine girilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan vatandaşa, memura ve esnafa peş peşe müjdeli haberler geldi.

Ekonomi 30.04.2021 - 04:35 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'na gelen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi’nin Açılış Töreni ile Ürün Tanıtımı Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Fabrikası’nda yaptığı açıklamada vatandaşlara, memura ve esnafa peş peşe güzel haberler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın art arda verdiği müjdeli haberler şu şekilde:

10 Mayıs’ta memur maaşları yatıyor

Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk müjdesi memurlara idi. Erdoğan, devlet memurlarının maaşlarının 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü itibarıyla hesaplarına yatırılacağı bilgisini verdi.

İhtiyaç sahiplerine müjde!

Türkiye Cumhurbaşkanı, ihtiyaç sahibi ailelere daha önce verilen 1000 liralık nakdi yardımın hane başına 1100 liraya çıkarıldığını ve yardımların tekrar başlayacağını bildirdi.

Esnafa destek uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin esnafa yaptığı 1000 liralık aylık gelir desteği ödemeleri ile 500 lira ile 750 lira arasında yapılan kira desteklerinin sürelerinin de 1 ay daha uzatılması yönünde karar alındığını ifade etti.

İşletmelere 3 sene göre ödemesiz ve faizsiz destek verilecek

Belirlenen koşullara sahip küçük veya mikro işletmelerin de 3 Mayıs 2021 Pazartesi gününden itibaren KOSGEB aracılığıyla e-Devlet üzerinden başvurularını yapabileceğini açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, mikro işletmelerin 30.000 TL’ye kadar, küçük işletmelerin 75.000 TL’ye kadar 3 sene geri ödemesiz ve tamamı da faizsiz olacak biçimde bu destekten yararlanabileceklerini duyurdu.

Erdoğan, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla toplam olarak 5 milyar TL bütçeye sahip yeni bir destek programını başlattıklarını sözlerine ekledi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@