Erdoğan'dan Menderes benzetmesi yapan CHP'li Altay'a sert tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sonunun Adnan Menderes'e benzememesini umuyorum." diyen CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Grup Başkanvekili Engin Altay'a sert bir şekilde tepki gösterdi. Erdoğan, ölümden asla korkmadıklarını dile getirdi. 

Güncel 21.04.2021 - 13:08 04.05.2021 - 04:19 İlan35

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Grup Başkanvekili Engin Altay, katıldığı bir televizyon programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tartışma yaratacak açıklamalarda bulunmuştu. Altay, Merhum Başbakan Adnan Menderes'in dinci kesimlere çok fazla taviz verdiğini ileri sürmüştü. Bu kesimlerin Menderes'ten güç alarak çok daha ileri gittiklerini belirten Altay, bu nedenle söz konusu dönemde Atatürk'ü Koruma Kanunu'nun çıkarıldığını ifade etmişti. Altay, Erdoğan için tartışma yaratacak ifadeler kullanmış, "Sonunun Adnan Menderes'e benzememesini umuyorum." demişti. Bu açıklamalar üzerine Erdoğan'ın ne diyeceği merak ediliyordu. 

"Ahlâksız"

Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Altay için "ahlâksız" ifadesini kullandı. Sonunun Menderes'e benzeyeceğini ima eden Altay'a sert bir şekilde tepki gösteren Erdoğan, ölümden asla korkmadıklarını söyledi. Erdoğan, kefenleriyle yola çıktıklarını ve bu yolda yürümeye devam edeceklerini belirtti. CHP'nin (Cumhuriyet Halk Partisi) "ölüm" kelimesini duyunca kaçmaya başladığına dikkat çeken Erdoğan, ana muhalefet partisinin Menderes'in idamından memnun olduğunu ifade etti.

"Mezar edildi"

Erdoğan, Menderes'i idama götürenin de CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) olduğunu belirterek, söz konusu partinin artık boş yere çaba harcamaması gerektiğini çünkü AK Parti'nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) her şeye hazırlıklı olduğunu dile getirdi. 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde bunun görüldüğünü aktaran Erdoğan, söz konusu darbeyi hazırlayan kişilere Türkiye'nin mezar edildiğine dikkat çekti. 

"Çok sayıda tezgâhla karşılaştık"

Erdoğan, 2002 senesinin Kasım ayından beri AK Parti'nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) başına çok fazla şey geldiğini belirterek, Cumhuriyet mitingleri ve karanlık cinayetleri örnek olarak verdi. AK Parti'ye (Adalet ve Kalkınma Partisi) yönelik kapatma davalarını da hatırlatan Erdoğan, aynı zamanda gece yarısı yayımlanan bildiriler dâhil olmak üzere çok sayıda tezgâhla karşılaştıklarını ekledi. 

İçişleri Bakanı Soylu da tepki göstermişti

Altay'a tepki veren isimlerden biri de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmuştu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soylu, Altay için "cahil" ifadesini kullanmıştı. Soylu, Altay'ın tarih fukarası olduğunu belirterek, CHP'nin (Cumhuriyet Halk Partisi) Türk milletine, demokrasiye ve siyasete hala inanmadığını dile getirmişti. Söz konusu partinin iktidar aracı olarak "darbe"yi kullandığını aktaran Soylu, Erdoğan'ın sonunun Menderes'e benzemesini isteyenleri 15 Temmuz'dan bile beter yapacaklarını ifade edilmişti. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@