Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcuların merakla beklediği haberi verdi. Spora gönlünü vermiş gençlere büyük bir müjde vereceklerini kaydeden Erdoğan, merakla beklenen sporcu bursundan bahsetti.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek
Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcuların merakla beklediği haberi verdi. Spora gönlünü vermiş gençlere büyük bir müjde vereceklerini kaydeden Erdoğan, merakla beklenen sporcu bursundan bahsetti. Erdoğan, milli sporcuların bundan sonra kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu okuyacağını belirtti. Sporcu bursundan faydalanarak vakıf üniversitelerine giren 76 öğrenciyi kutladığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu genç sporcuların eğitim hayatında da başarılı olacağını düşündüğünü aktardı.

California ile Stanford Üniversitesi'ni örnek gösterdi


Kendi gençliği döneminde sporla uğraşan gençlere haylaz damgasının yapıştırıldığını kaydeden Erdoğan, Türkiye'de uzun süre boyunca spora gereken önemin verilmediğini belirtti. Erdoğan, bütün zorluklara göğüs gererek başarıya ulaşan sporcuların, okul hayatını yarıda bırakmak zorunda kaldığını ifade etti. Gelişmiş ülkelerde ise sporcuların refah içinde kendini geliştirebildiğini aktaran Erdoğan, California Üniversitesi'nin olimpiyatlarda 288 madalya, Stanford Üniversitesi'nin ise 280 madalya kazandığını kaydetti.

Aktif sporcu sayısı 3 milyon 623 bine yükseldi


AK Parti döneminde 32 stadyumun tamamlandığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2002 yılında 206 bin olan aktif sporcu sayısının 2021 yılı itibarıyla 3 milyon 623 bine yükseldiğini belirtti. Okullarda yetenek avcılığı yapıldığını ve başarılı öğrencilerin özel olarak eğitildiğini kaydeden Erdoğan, üniversite eğitimi almak isteyen sporculara burs desteğinin yanı sıra yurt desteğinin de verildiğini ifade etti. 2002'de kazanılan madalya sayısının 1481 olduğunu, 2019'da ise 8 bin 800'den fazla madalya kazanıldığını aktaran Erdoğan, ailelerin de çocuklarını her geçen yıl spora daha fazla yönlendirdiğini belirtti.