Erdoğan'dan Önemli Açıklama! Kanal İstanbul'un Temeli Haziran Ayında Atılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin 568. yıldönümünde 587 metre olan yüksekliği ile Avrupa'nın en yüksek temeli olan Çamlıca Kulesi'nin açılışını gerçekleştirdi ve önemli açıklama

Ekonomi 01.06.2021 - 12:54 01.06.2021 - 12:55 Berkay Keskin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin 568. yıldönümünde 587 metre olan yüksekliği ile Avrupa'nın en yüksek temeli olan Çamlıca Kulesi'nin açılışını gerçekleştirdi ve önemli açıklamalarda bulundu. Haziran ayının son haftasında Kanal İstanbul'un temelini atacaklarını ifade eden Erdoğan, Kanal İstanbul’un üzerinde 6 köprü görüleceğini ve bunun çevresinde iki şehir inşa edileceğini belirtti. Bu iki şehir ile birlikte ise İstanbul'un bambaşka olacağı Cumhurbaşkanı tarafından ifade edildi.

Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un fethedilişinin 586. senesinde mega kentin çok önemli bir yapıya daha kavuştuğu ifade edildi. 2018 senesinde yapımına başlanan ve 587 metrelik yüksekliği ile Avrupa'nın zirvesi olan Çamlıca Kulesi'nin açılışı Erdoğan tarafından yapıldı.

Erdoğan yapmış olduğu konuşmada şehre yeni bir güzellik katacağına inandığı ve şehrin önemli bir sembolü olan Çamlıca verici tesisinin resmen hizmete açılmak üzere bir arada olduklarını belirtti. Konu ile ilgili olarak hayırlı uğurlu olmasını dilediğini ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, dün Taksim Camii'nin açılışını gerçekleştirdiklerini bugün ise buranın açılışını yaptıklarını ifade etti.

Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, proje üzerinde Binali Yıldırım ile uzun süre durup hayata geçirmiş olduklarını söyledi. Yaklaşık olarak 100 radyonun buradan ortak yayın yapmasının da ayrı bir başarı olduğu ifade edildi. Çamlıca'da görüntü kirliliğine iletişim yayını faaliyetinde son verildiği de söylenildi ve bu durumun başka illerde de planlandığı haberi kamuoyu ile paylaşıldı. Bunun yanı sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kimin çevreci olduğunun ortada olduğunu söyledi ve AK Parti'nin çevre kirliliğinin ispatını yatırımlar ile ortaya koyan bir parti olduğunu dile getirdi.

İstanbul'un güzel coğrafyanın kalbi konumunda olduğunu ifade eden Erdoğan, Anadolu'da yaşayan her insanın burası ile bire irtibatı olduğunu da söyledi. İstanbul'un 81 ilin bayraktarlığını yapan bir şehir olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, nüfusunun ülkenin beşte biri olduğunu da söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@