Koronavirüs salgının nedeniyle tüm dünyanın zorlu bir döneme girdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu dönemde de yatırım ve sağlığa gereken önemi verdiklerini kaydetti. Getirilen koronavirüs tedbirleri sayesinde salgının seyrinde gerçekleşen hızlı ar

Koronavirüs salgının nedeniyle tüm dünyanın zorlu bir döneme girdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu dönemde de yatırım ve sağlığa gereken önemi verdiklerini kaydetti. Getirilen koronavirüs tedbirleri sayesinde salgının seyrinde gerçekleşen hızlı artışın engellendiğini belirten Erdoğan kısıtlamaların ne zaman kaldırılacağına dair bilgi verdi. Erdoğan, vakalarda ve ölüm oranlarında düşüş gerçekleşmesi halinde kısıtlamaların yavaş yavaş kaldırılacağını dile getirdi.

45 milyar liralık karşılıksız bir kaynak sunduk!


Sosyal mesafe ve maske kurallarının hayati önem taşıdığını aktaran Erdoğan, bu dönemde 45 milyar liralık karşılıksız kaynağı halka sunulduğunu söyledi. Yapacakları kabine toplantısının ardından kiralarla ilgili yaptıkları düzenlemeyi aktaracaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu dönemde çiftçileri ve esnafları da unutmadıklarını bildirdi.

"Kurak bir yıl geçirdik"


Ülkenin bu yıl yağış bakımından bir hayli kötü bir yıl geçirdiğini dile getiren Erdoğan, yağış seviyesinin 2019'a kadar neredeyse yüzde 50 oranında düştüğünü söyledi. Bu dönemde su tasarrufunun kaçınılmaz olduğuna işaret eden Erdoğan, barajlardaki seviyenin eski haline gelene kadar bazı tedbirlerin alınması gerektiğini belirtti.

CHP'ye yatırımcı eleştirisi!


Ülkeye gelecek yatırımın önünü tıkamak isteyen bazı gruplar olduğunu belirten Erdoğan, CHP'nin de aralarında bulunduğu bazı çevrelerin yabancı yatırımcıları soğuttuğunu dile getirdi. Yatırımcının milliyeti, dili ve renginin önemli olmadığını kaydeden Erdoğan, Avrupa ya da Katar'ı bu bakımdan farklı görmediklerini bildirdi.