Erdoğan'dan Tank Palet Fabrikası yorumu: Bunlar hayatlarında fabrika görmemiş!

Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen "TSK, Katar'a satıldı" iddiaları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ardı ardına açıklamalar yapıyor. CHP'den gelen bu iddiaya çok sinirlenen Erdoğan, orduya yönelik bu tarz söylemlerin yıkıcı etkileri olduğunu söylüyor.

Gündem 05.12.2020 - 15:28 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen "TSK, Katar'a satıldı" iddiaları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ardı ardına açıklamalar yapıyor. CHP'den gelen bu iddiaya çok sinirlenen Erdoğan, orduya yönelik bu tarz söylemlerin yıkıcı etkileri olduğunu söylüyor. Erdoğan, son olarak son dönemlerin popüler konusu olan Tank Palet Fabrikası ile ilgili konuştu.

"Fabrikanın değeri 20 milyar dolar değil"


Arifiye'de yer alan Tank Palet Fabrikası'nın, her şeyiyle beraber en fazla 250 milyon değerinde olduğunu belirtti. Erdoğan, bu fabrikanın 20 milyar değerinde olduğunu söyleyenlerin daha önce fabrika görmemiş olabileceğini belirtti. Bu iddiayı dillendirenlerin 20 milyar doların büyüklüğü hakkında da fikir sahibi olamayacağını belirten Erdoğan, bu iddiaların bir "iftira kampanyasına" hizmet ettiğini vurguladı.


"Özelleştirme değil, işletme devri"


Fabrika'nın Katar'ın da ortağı olduğu BMC'ye devredildiğini ifade eden Erdoğan, bunun bir özelleştirme ya da satış olmadığını dile getirdi. Durumun işletme devrinden ibaret olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikanın mülkiyetinin halen daha Milli Savunma Bakanlığında olduğunu söyledi. İşletme devri yapılan şirketin de bir Türk şirketi olan BMC olduğunu hatırlatan Erdoğan, fabrikada TSK'nın ihtiyacı olan bakım çalışmalarının yürütüleceğini aktardı.

"TSK, tek parti faşizmine teslim edilemez"


Savunma sanayisinde ABD ya da Avrupalı ülkelerle de işbirliğine gidildiğini aktaran Erdoğan, kendi açılarından Katar'ın bu devletlerden farkı olmadığını söyledi. Yatırım düşmanlığının sonuç vermeyeceğini ifade eden Erdoğan, TSK'nın tek parti faşizmine teslim edilemeyeceğinin altını çizdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@