Erdoğan'ın dünüründen gelen diploma yanıtı "Bana sigara getirirdi" oldu. İlginç detaylar...

Sadık Albayrak, Erdoğan'ın diploma sorunsalı için dünürü AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 Eylül sonrası kendisini cezaevinde ziyaret ettiği günleri ve sigara anılarını anlattı.

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım

Ünlü gazetecilerden Barış Terkoğlu bugünkü yazısında, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü Sadık Albayrak ile olan görüşmesini "kayıp diploma" oadağında köşesine taşıdı.

Sadık Abi ve oğulları…

En son İsrail’de yaşayan gazeteci Rafael Sadi'nin, Halk TV’deki programda Erdoğan ile üniversiteden sıra arkadaşı olduklarını söylemesi ancak diplomasının sorulması üzerine ise Erdoğan’ın diploma alıp almadığını bilmemesini aktarması üzerine tekrar gündem olan "diploma nerede?" sorusu için Terkoğlu, "Sadık Albayrak’ın askıdaki kılıcı" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Terkoğlu, Sadık Albayrak ile Albayrak'ın 12 Eylül Silivri tutsaklığı günlerindeki anılarını konuşurken konunun sigaraya ve dolayısı ile sigaraya karşı nefreti malum olan Erdoğan'a geldiğini, sonrasında ise "diploma" olduğunu anlatırken "Albayrak’ın bu konuda sözü vardı" diyerek o sözlerini şöyle aktarıyor;

Sadık Abi ve oğulları…

'Silivri’de yatarken 15 günde bir ziyaretçi gelirdi. Gelenler sigara getirirdi. Çoğu kaçak sigaraydı. Benim ziyaretçim ise o sıra Hasdal’da asteğmen olan Recep Tayyip Erdoğan’dı. Herkese sigara paket paket gelirdi. Erdoğan, kantin subayıydı. Bana kartonla ‘Silahlı Kuvvetler sigarası’ getirirdi. Yüksek tahsili olmasa subay olabilir miydi?"