Sosyal medya bugün Erdoğan'ın "Eşim Arap, Ben İse Gürcüyüm" sözleri ile sallandı. Ne Zaman Dedi? Erdoğan Gürcü mü? Recep Tayyip Erdoğan Türk Değil mi? Emine Erdoğan Arap mı? Emine Erdoğan Kimdir? Nerelidir? Erdoğan Nerelidir? Bu Bir Milli Güvenlik Sorunu mudu? gibi sorular havada uçuştu.

Erdoğan'ın 2005 tarihli Milliyet gazetesinde ve hatta 2004 yıllarında yer alan beyanları ve sözleri "Türkiye'de milli güvenlik sorunu" başlığı ile yeniden gündem oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "CHP bir milli güvenlik sorunudur" ifadeleri sonrası sosyal medyda Erdoğan'ın kimliği ve bağlantıları araştırılmaya ve tartışılmaya başlandı.

Erdoğan Gürcü mü? Recep Tayyip Erdoğan Türk Değil mi? Emine Erdoğan Arap mı? Emine Erdoğan Kimdir? Nerelidir? Erdoğan Nerelidir? Bu Bir Milli Güvenlik Sorunu mudu?

Resim

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Bir dönem Erdoğan'ın "Benim için bir ara neler dediler. Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler. Ama ben Türk'üm" ifadeleri ardından arşivlerden ortaya çıkan 11 Ağustos 2004 tarihinde yaptığı Gürcistan gezisi sırasında "Ben de Gürcü'yüm, ailemiz Batum'dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir" sözleri yeniden gündem oldu.

Wikipedia'daki Biyografisinde Gürcü

Erdoğan'ın Türk olduğunu iddia etmesine rağmen Gürcü olduğunu kendi ağzıyla söylediğine dair ifadeler dünya genelinde referans olarak gösterilen Wikipedia'da yer alıyordu. Ve Wikipedia'da yayınlanan Erdoğan biyografisinde "11 Ağustos 2004 tarihinde Gürcistan'a yaptığı bir gezide verdiği demece göre ailesi Rize'ye Batum'dan göç etmiş bir Gürcü aileydi" sözlerine yer verilerek Erdoğan'ın kendi ağzından Gürcü olduğu yazıyordu.

Erdoğan Gürcü mü? Recep Tayyip Erdoğan Türk Değil mi? Emine Erdoğan Arap mı? Emine Erdoğan Kimdir? Nerelidir? Erdoğan Nerelidir? Bu Bir Milli Güvenlik Sorunu mudu?

20 yıl önce Erdoğan ailesi - Yeni Şafak

Ancak bunun yanı sıra akıllara usta gazeteci yazarlardan Ergün Poyraz'ın belegelere dayandırdığı "Musa'nın Çocukları" kitabı ve burada anlattığı Recep Tayyip Erdoğan yahudi bağlantıları, çocuklarının eğitim ve iş hayatına kadar etkili olan ABD ilişkileri genelinde açıkladığı Erdoğan'ın kendisinin de söylediği üzere kendisini Gürcü eşinin ise Arap olduğu bilgisi oldu.

Gazeteci Ahmet Dursun'un kendi bloğundan yayınladığı "Kimlik Değişimi" başlığı altında yazılanlar ise şöyleydi;

https://2.bp.blogspot.com/-UJi7VfEd4zc/XDfEGnF-KjI/AAAAAAAAtGY/GxSHWT8kKWUnd76Rup4Da1-cWVl4fj-2QCLcBGAs/s1600/g%25C3%25BCr.bmp

9789944337076: Musa'nın çocukları: Tayyip ve Emine - AbeBooks - Ergun Poyraz: 9944337072

Adsız9-1