AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gülşen açıklaması, Sezen Aksu açıklamasını hatırlattı... Sezen Aksu için "dillerini kopartmak görevimi" diyen Erdoğan, tutkluluğu ev hapsine çevrilen Gülşen için de "paçalarını kurtaramayacaklar" dedi.

Konserinde arkadaşına sarf ettiği sözlerden dolayı tutuklanan Gülşen'in ev hapsiyle tahliye edilmesinin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Milletimizin değerlerine dil uzatanlar hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak" sözleri geldi.

İstanbul'da verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerin 5 ay sonra gündeme geldiği ve apartopar hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ iddiasıyla soruşturma başlatılıp tutuklanan şarkıcı Gülşen avukatının yaptığı itiraz sonrası ev hapsi şartıyla tahliye edilmişti.

Bu arada Afyonkarahisar’da toplu açılış törenine katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ndan da Gülşen ile ilgili açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gülşen açıklaması - Son dakika haberleri – Sözcü

İsim vermeyen Erdoğan; “Milletimizin mukaddes değerlerine dil uzatanlar, kutsallarına hakaret edenler hem maşeri vicdanda hem hukuk önünde hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak. Son günlerde milletimizin en büyük gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların imam hatip okullarımızı da hedef alacak boyuta ulaştığını görüyoruz. 2023 yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar, umutlarını raf ömrünü tamamlamış bayat senaryolara bağlamış durumdalar” ifadelerini kullandı.

HKP'den, Sezen Aksu'yu, 'Dilini koparırız' diyerek tehdit eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hilafet çağrısı yapan İmam Halil Konakçı hakkında suç duyurusu - istanbulgercegi.com

Bu sözler yine aynı şekilde aylar sonra değil yıllar sonra  "Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısı ile hedef alınan Sezen Aksu için AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından söylenen "Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir." sözlerini getirdi.

Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir

SON DAKİKA: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Sezen Aksu'ya tepki: Hz. Adem'e dil uzatanın dilini koparırız - Takvim