Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osman Kavala'nın eşi olan Prof. Dr.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osman Kavala'nın eşi olan Prof. Dr. Ayşe Buğra hakkında kullandığı sert ifadeler siyasetin gündemine bomba gibi düşmüştü. Prof. Dr. Ayşe Buğra ile ilgili "Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı" ifadesini kullanan Erdoğan, tıpkı Kavala gibi Ayşe Buğra'nın da provokatör olduğunu öne sürmüştü. Erdoğan'ın bu ifadelerine sert bir dille yüklenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın eskiden siyasi nezaketinin olduğunu ancak şimdi bundan eser kalmadığını dile getirdi.


"Provokasyon ifadesi haddinden fazla ağır"


Erdoğan'ın bu sert ifadelerinin muhatabı olan Prof. Dr. Ayşe Buğra, Boğaziçi protestoları ve Erdoğan'ın kendisine karşı kullandığı dille ilgili yorum yaptı. Çalar Saat adlı programda İsmail Küçükkaya'nın sorularına yanıt veren Ayşe Buğra, Erdoğan'ın kendisi hakkında kullandığı sert söyleme ilişkin konuştu. "Provokasyon" ifadesinin çok ağır olduğunu belirten Prof. Dr. Ayşe Buğra, bu ifadelerin Erdoğan'ın konuştuğu kişiler hakkında bilgi sahibi olmadığını gösterdiğini belirtti. öğrencilerin dışarıdan gelen müdahaleleri kabullenmediğinin altını çizen Ayşe Buğra, bu söylemlerin kendisinden önce öğrencilere karşı yapılan bir saygısızlık olduğunu dile getirdi.

"Tek isteğimiz adalet ve huzur"


Gelinen noktada ülkenin hemen hemen her konuda derin tartışmalara sürüklendiğini ve bir ayrışmanın yaşandığını belirten Buğra, tek isteklerinin adalet ve huzur olduğunu kaydetti. Bu yapay tartışmalarla memlekete yazık edildiğini kaydeden Prof. Dr. Ayşe Buğra, kendisine yapılan eleştirilere yumuşak bir dille yanıt vermeyi seçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Boğaziçi rektörü olarak Prof. Dr. Melih Bulu'yu atamasının ardından başlayan tepkiler büyük çaplı protestolara dönüştü. Öğrenciler Melih Bulu'nun istifa etmesini isterken, iktidar cephesi ve MHP bu taleplere sert bir dille karşı çıkıyor.