Uzun zamandır konuşulan Rize kenevir fabrikası ile ilgili ilk toplantı gerçekleştirildi.

Rize Valisi Kemal Çeber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşvikiyle Rize ve Türkiye'de kenevir üretiminin artmaya başladığını söylerken “Coğrafi tescilli ürünlerimizden olan Rize bezi üretiminde de kullanılmaktaydı. Fakat zaman içerisinde kenevir üretimi yapılmamış ve kenevirden üretilen ip, elyaf ve kumaş gibi ürünler de yaygınlığını kaybetmişti” dedi.

Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak… Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftçileri kenevir üretimine teşvik etmesi sonucu kenevir üretiminin arttığını söyleyen Rize Valisi Kemal Çeber, son yıllarda devletin kenevir üretimi ile ilgili teşvik edici adımlar attığını söylediği sözlerini “Bu anlamda arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları değerlendirmek üzere son derece önemli bir toplantı düzenledik. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah ilimizde kenevir üretimini arttırarak, kenevirden üretilen ürünleri ilimiz ekonomisine kazandırmayı hedefliyoruz.” şeklinde sonlandırdı.

Kumaş, kağıt, kozmetik ürünler ve inşaat malzemelerine kadar bir çok üründe kullanılan kenevirin, böylelikle Rize’de üretimi için sonunda resmi çalışmalar başlatılmış oldu.