Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Sığınmacılara kapımız sonuna kadar açık" söylemi gündemi fena halde salladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Sığınmacılara kapımız sonuna kadar açık" söylemi gündemi fena halde salladı.

Sayıları 8 milyona yaklaşan Suriyeli, Afgan, Pakistanlı göçmenler için göndermeyeceğiz diyen Erdoğan'ın Türk göçmenlerle ilgili tutum ve sözleri sosyal medyada hatırlatılıp geniş yankı buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sığınmacılara kapılarımız sonuna kadar açık, onları asla kovmayacağız" şeklinde konuşmuşması AKP'li vatandaşlardan bile tepki çekerken, Erdoğan'ın yıllar önce Bulgaristan'dan gelen 300 bin Türk için, "Ahmet Mehmet asgari ücrete talim ediyor. Ülke insanı aç. Sen gelin diyorsun" sözleri hatırlatıldı.

Erdoğan yıllar önce Bulgaristan Türklerinin Türkiye'ye gelmesi konusunda "Ne dedi Bulgaristan'a? Gelin dedi ya ne kadar varsa gelin dedi. Tamam güzel gelin diyorsun ama bak. Ahmet Mehmet asgari ücrete talim ediyor. Ülke insanı aç. Sen buna çözüm bulamamışken gelin diyorsun. Bunları nereye yerleştireceksin? Kapıkule'de bir anons! Muamelesi biten soydaşlarımız istediği yere gidebilir. Bu insanlar casus mu değil mi? Gelenlerin içinde 5 bin casus var. Bu nasıl devlet anlayışı. Adamlar vize üstüne vize uyguluyor. Sen oradan Türk olduğu için değil Müslüman olduğu için kovulan 300 bin kişiyi kabul ediyorsun."

4 Soruda Bulgaristan'dan zorunlu göç

15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI! 15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI!

Bununla birlikte ağırlıklı olarak erkeklerden oluşan Suriyeli ve Arap göçmenlerin ülkemizdeki keyfi tutumları, bayram ziyaretleri hatırlanırken, Doğu Türkistan Uygur özerk bölgesinden Çin Halk Cumhuriyeti'nden zulüm gördükleri gerekçesiyle kaçan Uygur Türkleri için Erdoğan'ın ve AKP iktidarının tavrı ayrıca hatırlatıldı.

Uygur Türkleri, Çin konsolosluğu önündeki eylemlerini sürdürüyor

Uygur Türklerine zulmü tek tek anlattı: Domuz eti yedirmek için kutsal günleri seçiyorlardı... - Yeni Şafak