Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve bir zamanlar AKP'nin gözdesi olan ve ödüllere boğulan Sedat Peker suskunluğundan hemen önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir ‘helalleşme’ videosundan bahsetmişti.

Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve bir zamanlar AKP'nin gözdesi olan ve ödüllere boğulan Sedat Peker suskunluğundan hemen önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir ‘helalleşme’ videosundan bahsetmişti.

Ünlü gazeteci Timur Soykan da bunu hatırlatarak, “Helalleşme videosunun çekildiğinden en ufak bir şüphem yok. Videoları güvendiği noktalara kesinlikle göndermiştir” açıklaması yaptı.

Halk TV’de yayınlanan Can Coşkun ile Haber Masası programına konuk olan gazeteci Timur Soykan, Sedat Peker’in videoları hakkında konuştu.

Sedat Peker’i birilerinin tasfiye etmeye karar verdiğini ve Alaattin Çakıcı’nın cezaevinden çıkartılmasıyla bu kararın verildiğinin altını çizen Soykan, “Balkanlarda bir süre kendisi rahat bir şekilde yaşamaya devam etti. Oradan bir iki paylaşım da yaptı hatta. Önce Berat Albayrak’ı da suçladı. Ve bununla ilgili bazı paylaşımları oldu ama genel bir sessizlik içindeydi” dediği konuşmasını şöyle sürdürdü;

Sedat Peker savunmasını yazıyor; El-Nusra'ya silahları ben değil Tayyip Abi gönderdi

Normal şartlarda bir ülkede yeri yerinden oynayacak iddialar olduğunu belirten Soykan, Peker’in SADAT, Sezgin Baran Korkmaz, kokain ticaretiyle ilgili Türkiye’nin bir rota olduğu ve Kutlu Adalı suikasti ile ilgili açıklamalarını ve bu iddiaların hiçbirinde yargının harekete geçmediğini ve silah olarak kullanıldığını hatırlatarak;

“Biz yargıdaki bu çetenin yapılanmanın rüşvetle bu işleri yapanlar kim öğrenemiyoruz. Ve bunun karşısında tamamen suskun, bu işleri geçiştirmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıya kaldık” 

Bu arada heyecan içinde beklenilen ve sosyal medyada Peker'e yakın kaynakların geri sayıma başlayarak dikkat çektiği ‘Helalleşme’ videosun hakkında Soykan “Helalleşme videosunun çekildiğinden en ufak bir şüphem yok. Veya diğer videolar, kendisinin yapacağı açıklamalar ile ilgili videoları güvendiği noktalara kesinlikle göndermiştir” demesi ile dikkat çekti ve bu sözler "Erdoğan'ın uykuları kaçtı" yorumları ile medyada yerini aldı.

QNB Finansbank Gelir Belgesi Olmadan 10.000 TL Ödüyor! Başvurular Kısa Sürecek QNB Finansbank Gelir Belgesi Olmadan 10.000 TL Ödüyor! Başvurular Kısa Sürecek

Bir Sedat Peker portresi ve bir soru: Neden 'kadro dışı' kaldı? | soL haber