Gazeteci Erk Acarer, Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur'un Türkiye'ye getirilmesi sürecinde hedefin muhalif gazetecileri hedef alan bir adım atmak olduğunu söylemişti ki sonrasında yaşanan gelişmeler dikkat çekti.

Sosyal medya "Suriye Operasyon @suriyeoprsyn" adlı bir hesaptan "Peker Suç Örgütü Ahmet Emre Olur’un internet üzerinden görüştüğü gazetecileri açıklıyoruz!" diyerek yapılan paylaşım ile sallandı.

Erk Acarer, Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur'un Türkiye'ye getirilmesi için "muhalif gazetecileri hedef alan bir adım" yorumu yapmıştı ki Acarer'in bu iddiası sonrası sosyal medyada "Suriye Operasyon" adlı bir hesaptan "Peker Suç Örgütü Ahmet Emre Olur’un internet üzerinden görüştüğü gazetecileri açıklıyoruz! Peşinden görüştüğü sanatçıları açıklayacağız!" denilmesi, Acarer'in yine haklı çıkacağı şeklinde yorumlandı.

Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’ Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’

Suriye Operasyon on Twitter:

Söz konusu hesabın iktidara yakın bir operasyon hesabı olduğu söylenirken, DİSK Basın-İş paylaşım sonrası "Bu kumpasçı yöntem meslektaşlarımıza sökmez. Gazeteciler gerçeklerin ortaya çıkarılması için meslek etiği çerçevesinde herkesle görüşebilir. Bizim kirli çıkarlarınıza kurban edilecek tek bir arkadaşımız yok. Ankara Temsilcimiz Turgut Dedeoğlu'nun ve meslektaşlarımızın yanındayız" dedi.

Paylaşılan listede Barış Pehlivan, İsmail Saymaz, Fatih Polat, Ali Tarakçı, Gökhan Taşkın, Şevket Yılmaz, Turgut Dedeoğlu, Ahmet Şık, Remzi Budanır ve Mesut Aykın'ın isimleri yer alıyordu ki, son yıllarda yaşanan sosyal medya paylaşımları ile ilgili dva ve baskılar akıllara, bu adım ile birlikte sadece gazeteciler değil, sosyal medya kullanıcılarının da hedefte olabileceğini getirdi.

Sedat Peker'in avukatından 'Emre Olur' açıklaması

Bu arada gazetecilerden Fatih Polat da iktidar kontrolünde olduğu iddia edilen hesap üzerinden paylaşılan listeye yanıt olarak "Benimle ne zaman görüşmüş acaba? Böyle ucuz, yalan dolan istihbarat numaraları ile olmaz. Bana daha ciddi şeylerle gel. Ya da sen git, abilerin gelsin" dedi.

TİP vekili Ahmet Şık ise cevabında sert bir gönderme ile "Görüşmekle kalmadık, itiraf ve ifşaları kitap haline de getirdik. Bu dönem kapandığında açılacak RETÖ soruşturmasının iddianamesini yazacak savcıların hayli işine yarayacağını da belirtelim" ifadesini kullandı.

Adsız8