Erkan Petekkaya ve Payman Maadi, dijital platform için çekilecek olan bir dizi projesi için bir araya geliyor.

Bu dizinin çekimleri Türkiye'de olacak. Erkan Petekkaya yaptığı açıklamada bu proje için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. İran sinemasının önemli ve başarılı oyuncularından Payman Maadi ile birlikte çalışacak olan Petekkaya'nın hayranları merakla yeni projesini bekliyor.

Yargı Dizisi Yeni Sezona Bomba İle Geliyor! O İsim Gidecek Ama Engin Dönecek! Onur Durmaz'a Beklenen Selam Verildi! Yargı Dizisi Yeni Sezona Bomba İle Geliyor! O İsim Gidecek Ama Engin Dönecek! Onur Durmaz'a Beklenen Selam Verildi!

One Way Ticket isimli dizinin yönetmenliğini de dünyaca ünlü bir yönetmen üstlenecek. Pouria Heidary Qureh, dizinin yönetmenliğini yapacak. Dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Yapılan açıklamaya dizinin çekimleri Eylül ayında başlayacak. Erkan Petekkaya kadar sevenleri de heyecanla One Way Ticket isimli diziyi bekliyor.

Erkan Petekkaya Kimdir?

Erkan Petekkaya, dizi setinde kalp krizi geçirdi - Fotoğraf Galerisi
Erkan Petekkaya 11 Aralık 1970 Elazığ'da doğmuştur. Ancak çocukluğunu İstanbul'da geçirmiştir. Üniversite eğitimini de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tamamlamıştır. Eğitim süreci boyunca da çeşitli tiyatrolarda yer almıştır. 1993'ten itibaren de devlet tiyatrolarında kadroludur. Televizyon dizi kariyeri ise 1998 yılında yayınlanan Güzel Günler ile başlamıştır. Ardından ise 1999 yılında ekranlara gelen Aynalı Tahir isimli dizide yer almıştır.

Erkan Petekkaya, projeden sonra hız kesmeden  Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde oyunculuk yapmıştır. Kariyerinde komedi işlerine de yer veren Petekkaya, 2003 ve 2004 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan Serseri dizisinde Bülent karakterine hayat vermiştir. Ardından 2005 yılında Köpek ve Beyaz Gelincik dizileriyle ekranlarda yer almaya devam etmiştir. Yayın ömrü 19 bölümle kısa olan Sessiz Fırtına dizisinden sonra da 2008 yılında Son Bahar adlı televizyon dizisinde Galip isimli karakteri canlandırmıştır.

Ancak Erkan Petekkaya'nın unutulmaz yapımlarından biri olan Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizi uzun dönem çok konuşulmuştur. Ali Kaptan karakteri ile hafızalarda hala yer edinmektedir. Dila Hanım, Benim Hala Umudum Var, Paramparça, Kayıt Dışı, Vurgun, Gel Dese Aşk gibi diziler de Erkan Petekkaya'nın yer aldığı dizilerden olmuştur. Oyuncu son olarak Kırmızı Oda dizisinde Delikanlı Sadi karakterini canlandırmıştır. Bu dizideki oyunculuğu ile sevenlerinden büyük övgü toplamıştır. Erkan Petekkaya'nın şu anda da uluslararası yapım olan ve Peyman Maadi ile birlikte oynayacağı projesi bekleniyor.

Peyman Maadi Kimdir?

Payman Maadi resimleri - Fotograf Payman Maadi - Beyazperde.com
Peyman Maadi, Amerika doğumlu İranlı aktör ve yönetmendir. İranlı anne ve babanın oğlu olarak New York'ta dünyaya geldi. Ancak babasının işi nedeniyle beş yaşına geldiğinde İran'a taşındılar. İran'da Karaj İslami Azad Üniversitesi Metalürji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Maadi sinema kariyerine 2000 yılında Kuğu Şarkısı filmiyle senarist olarak başladı. Daha sonra birkaç ünlü İran filmi yazmaya başladı. Oyunculuk kariyerine ise Asghar Farhadi'nin Elly Hakkında adlı filminde ilk adımı attı. İki yıl sonra ise Farhadi'nin A Separation filmindeki Nader rolüyle Berlin Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu dalında Gümüş Ayı ödülünü aldı.

2014 yılında Sundance Film Festivali'nin ABD Dramatik Yarışması bölümüne kabul edilen ve 17 Ekim 2014'te vizyona giren bağımsız drama Camp X- Ray'de görüldü. Peyman Maadi ayrıca HBO televizyon dizisi The Night Of'ta da yer aldı. 2014 yılında 17. Şangay Uluslararası Film Festivali'nde jüri üyeliği yaptı. 2020 yılında Fajr Film Festivali'nde Ceviz Ağacı filmindeki rolüyle Kristal Simorgh'u kazandı. Bu film, savaşın gölgesi altında çocuklarının kederinin yükünü taşımak zorunda kalan bir babayı konu alıyor. Şu anda ise Peyan Maadi, evlidir ve Tahran'da yaşamaktadır. Bir dijital platform için Erkan Petekkaya ile ortak bir projede yer alacaktır.