GAZIANTEP'TE YAKLASIK 3 YILDIR ERKEK KUAFORLUGU YAPAN FATMAGUL GERCEK, SAC, SAKAL MANIKUR VE PEDIKURDE ERKEK MESLEKTASLARI KADAR IDDIALI. CALISTIGI USTALARIN DESTEGINI DE ALAN KADIN BERBER, MUSTERILERIN ZAMAN ZAMAN TEREDDUT ETTIKLERINI BELIRTEREK ONYARGI

Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor
Gaziantep'te kadın kuaförlüğü yapan Fatmagül Gerçek (24) radikal bir karar alarak erkek kuaförlüğü yapmaya başladı. 2 yıllık kadın kuaförlüğü kariyerinin ardından erkek kuaförlüğüne geçiş yapan Fatmagül, müşterilerin başlangıçta çekindiğini kaydetti. Son 3 yıldır erkek kuaförlüğü yapan ve kendini bölgede kabul ettiren Fatmagül Gerçek, çocuk hayalinin erkek berberliği olduğunu belirtti.


"Ön yargıları inat ederek kırdım"


Erkek müşterilerin istediği farklı modelleri yaparak kısa sürede büyük popülarite kazandığına değinen Fatmagül Gerçek, erkek tıraşı konusunda daha iyi olduğunu anlayınca kadın kuaförlüğünü bıraktığını bildirdi. Kendisine karşı olan ön yargıları zamanla kırdığını kaydeden Fatmagül, bölge insanının artık bu duruma alıştığını ifade etti. Kadınların da erkek berberliği yapabileceğini kanıtladığını kaydeden Fatmagül, insanların bu duruma zamanla alışacaklarını sözlerine ekledi.


"Kendim gibi erkek kuaförü kadınlar yetiştireceğim"


Fatmagül, kendisi gibi erkek berberliği yapan kadın elemanlar yetiştirmenin en büyük amaçlarından biri olduğunu dile getirdi. Kadınların da bu işe el atması gerektiğinin altını çizen Fatmagül, çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini dile getirdi. Saç tıraşı için Fatmagül Gerçek'in müşterisi olan Serdar Karapolat, başlangıçta tereddüt ettiğini ancak saçlarındaki değişimi görünce memnun kaldığını söyledi. Fatmagül Gerçek'in, saçlarına daha hassas yaklaştığını dile getiren Karapolat, ön yargıların kırılması gerektiğine işaret etti.