Emeklilikte yaşa takılanlar ve emeklilik bekleyenler, sonunda müjdeli haber geliyor! 3600 Ek göstergede son aşamaya geçilmesinin ardından gözler EYT yasasına çevrilmişti.

EYT düzenlemesi ile binlerce kişi anında emekli olabilecek, binlerce çalışanın da emeklilik süresi düşecek. Peki erken emeklilik ne zaman mümkün olacak? Dikkat, o tarihte emekli olabilirsiniz! EYT ve 3600 ek gösterge düzenlemeleri ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde sizlerle...

Hükümetten 3600 Ek Gösterge sonrası EYT için flaş adım geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat duyurduğu 3600 ek gösterge meselesinde artık sona gelindi. Polis, din görevlisi ve daha çok memur sınıfını kapsayan 3600 ek gösterge sonrası erken emeklilik bekleyen binlerce EYT mağduru için harekete geçilecek. Emekli maaşı ve emekli ikramiyelerinde ciddi artış sağlayacak 3600 ek gösterge sonrası EYT yasasının çıkması beklenirken gözler Hükümet kanadına çevrildi. Sıra artık resmen EYT'lilere gelmiş oldu. Daha önce Çalışma Bakanı Vedat Bilgin de ilk olarak 3600 ek gösterge yasasının tamamlanması gerektiğini işaret ederek EYT'yi sonrasında gündemlerine alacaklarını duyurmuştu. Peki 3600 ek gösterge ve EYT düzenlemesinde son durum ne? EYT erken emeklilik bekleyen çalışanlar ne zaman emekli olabilecek? EYT ve 3600 Ek Gösterge müjdesinin tüm detaylarına haberimizde sizler için yer verdik...

3600 Ek Gösterge düzenlemesinde artık sona gelindi! 16 Mart Perşembe günü yapılan toplantı sonrasında gözler EYT düzenlemesine çevrilmiş durumda! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında önce 3600 Ek Göstergenin resmen ve fiilen hayata geçmesi, emekli maaşlarında ve ikramiyelerinde ciddi artışların yaşanması, akabinde de EYT konusuyla ilgili taslak bir çalışmanın ortaya konulması bekleniyor. Milyonlarca kişiyi etkileyecek 3600 ek gösterge ve özellikle EYT düzenlemesinde flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor!

3600 Ek Göstergede Sona Gelindi!

3600 ek gösterge, milyonlarca kamu personelini yakından ilgilendiriyor. 16 Mart 2022 tarihinde yapılan toplantı sonrasında 3600 Ek Gösterge düzenlemesinin artık Mayıs-Haziran aylarında nihayete ermesi ve Meclis'ten geçmesi bekleniyor. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile birlikte emekli maaş ve ikramiyelerinde ciddi artışlar yaşanacak. 3600 ek gösterge düzenlemesinin resmen yasalaşmasının ardından EYT meselesi gündeme gelecek.

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

EYT Ne Zaman Çıkacak? O Tarihte Erken Emekli Olabilirsiniz!

EYT düzenlemesi bu yıl birçok kez gündeme gelmiş olmasına karşın Hükümet kanadından özellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ilk ağızdan önceliğin 3600 ek gösterge düzenlemesinde olduğunu, aşama aşama ilerlediklerini ve EYT ile ilgili çalışmalarının bulunduğunu, bu çalışmaların ise 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesinden sonra somutlaştırılacağını belirtmişti. Şimdi erken emeklilik bekleyen vatandaşlar EYT çalışmalarındaki son durumu merakla araştırmaya başladı.

3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirilmesinden önce şuan için EYT konusunda resmen atılmış bir adım bulunmuyor. EYT ile ilgili başta Finlandiya modeli olmak üzere pek çok model ortaya atılmış olsa da Hükümet kanadından henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak EYT konusunda bir çalışma yürütüldüğü kesin. Bu çalışma ise Mayıs-Haziran aylarında resmen yasalaşması beklenen 3600 ek göstergeden sonra kamuoyuyla paylaşılacak.