Başarılı habercilerden İsmail Küçükkaya erken seçim tarihini sosyal medyadan duyurdu.

FOX Tv'nin sevilen yüzü gazeteci İsmail Küçükkaya, sosyal medya hesabından seçimlerin 14 Mayıs 2023'te yapılacağını açıklayarak gündemi belirledi.

Haziran 2023'te yapılacak olan seçimlerin erkene alınması için birçok kez çağrı yapılırken hükümet ise seçimlerin vaktinde yapılacağını belirtmişti ve küçük bir fark ile sözünde de duracağı anlaşıldı.

FOX TV’de Çalar Saat programı sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya sosyal medya hesabına, “Seçim tarihi 14 Mayıs 2023 Pazar” diye yazdı.

Küçükkaya ses getiren iddiası sonrası ise devamında "14 Mayıs 2023 pazar. Zorlu kış bitmiş olacak. Ramazan Bayramı geçmiş olacak. Bahar günleri. Erken mi? Evet erken seçim. Adaylık tartışması da olmaz. Siyaseten DP vurgusu. + 14 Mayıs anneler günü." ifadelerini kullandı.
İsmail Küçükkaya: İmamoğlu-Yıldırım canlı yayının moderatörlüğünü yapan gazeteci - BBC News Türkçe

Bu arada akıllara ise "Türkiye bir bakıma Venezuela olacaktır. Zaten yönetimin devamında bunun olacağı kesindir" sözleri ile Ekonomist İbrahim Kahveci geldi.

İktidar açısından en makul zamanın Erdoğan'ın da aday olabilmesi için sembolik bir tarih geri çekmesi ile olacağını daha önce Kahveci belirtmişti ve dediği de oldu görürünüyor.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme