Ermeniler Türk ve Azeri bayrakları yaktı

24 Nisan 1915 olaylarının yıl dönümünü Türkler aleyhine çarpıtan Ermeniler, asılsız Ermeni Soykırımı gerekçesiyle Türkiye ve Azerbaycan'ın bayraklarına saldırıda bulundular.

Dünya 24.04.2021 - 06:23 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Asılsız iddialar üzerine kurulan, bilakis Türklerin Ermeni çeteler tarafından katledildiğine dair binlerce görüntülü ve belgeli delili bulunan 24 Nisan 1915 provokasyonları başladı.

Her senenin 24 Nisan'ında, 1915 senesinde yaşanan olaylara atfen tertiplenen anma programlarına iştirak eden ABD başkanlarına, açıklamalarında "felaket" gibi ifadeler yerine "soykırım" tanımını kullanmaları için baskılarda bulunan Ermeni lobileri, bu yıl da harekete geçmiş durumda.

Ermeni lobileri, hiçbir dönem olmadığı kadar mevcut Amerikan yönetiminin 1915 olaylarını soykırım olarak tanıması için baskıları iyice artırmış durumda. Baskıların bu dönem artma sebebi ise ABD Başkanı Joe Biden'ın daha önce "Başkan olursam 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyacağım" vaadinde bulunması.

Hırsın bu denli artmasının bir diğer sebebi ise dış destekler sayesinde Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ı yeneceğini zanneden Ermenistan ordusunun savaşı başlatması ancak Türkiye'nin kardeşlerinin imdadına yetişerek savaşı Türklerin lehine çevirmesi ve Ermenistan'ı perişan ederek işgal altındaki toprakları kurtarması.

Dünya, Joe Biden'ın açıklamasına odaklandı

Her senenin 24 Nisan'ında tekrar eden olaylar, bu sene Beyaz Saray'dan bir yetkilinin, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak niteleme durumunun olduğunu açıklaması Ermenistan'da ve Ermeni lobilerinde büyük memnuniyetle karşılanmış ve devamının beklendiği (artık soykırım olarak tanınması) bildirilmişti.

Ermeniler Türk ve Azerî bayraklarını ateşe verdi

Asılsız Ermeni Soykırımı'nı anmak için işgalci Ermenistan'ın başkenti olan Erivan şehrinde toplanan bir grup, Türkiye ve Azerbaycan ülkelerinin bayraklarını yakarak provokasyonda bulundu.

Azgın grup, Beyaz Saray'dan gelen ışığın coşkusuyla Türk ve Azerî bayraklarını çığlıklar atarak tutuşturdu.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@