Ermenistan'da halk yenilgiyi kabullenmedi! Hükümet binasını bastılar!

Dün gece yarısı itibarıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ sorununun çözüldüğünü bildirdi. Bir açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'ın artık kendilerinin olduğunu ve

Dünya 10.11.2020 - 08:53 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Dün gece yarısı itibarıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ sorununun çözüldüğünü bildirdi. Bir açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'ın artık kendilerinin olduğunu ve Ermenistan ordusunun belini kırdıklarını söyledi. Aliyev, Ermenistan'ın sivil vatandaşa ateş açtığını ama bunu kendilerinin asla yapmayacağını söyledi.


Paşinyan: Başka çarem kalmadı!


Ermenistan Başbakan’ı Nikol Paşinyan ise açıklamasında, yayınlanmış metnin kendisi ve Ermenistan için acı verici olduğunu belirtti. Paşinyan, imzalamaktan başka çaresinin olmadığını açıkladı.Buna göre Azerbaycan ve Ermenistan ele geçirdikleri bölgede kalacak. 9 maddelik anlaşmaya göre bölgede Rusya ve Türkiye'nin ortak barış gücü yer alacak. Laçın ve Kelbecer bölgeleri Azerbaycan'a geri verilecek.

Hükümet binasının camlarını kırdılar


Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın yenilgiyi açıklamasından sonra Ermenistan'da halk ayaklandı. Başkent Erivan'da yenilgiyi kabullenmeyen eylemciler hükümet binasına geldi. Hükümet binası camlarını kıran protestocular içeri girdi ve Paşinyan karşıtı sloganlar attı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@