2018'den bu yılın Mart ayına kadar Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) güçlü ekibi Milwaukee Bucks forması giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova, 10 Mart'ta Utah Jazz ile sözleşmeye imza attı. Sezonun geri kalan kısmında Utah Jazz forması giyecek milli ba

2018'den bu yılın Mart ayına kadar Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) güçlü ekibi Milwaukee Bucks forması giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova, 10 Mart'ta Utah Jazz ile sözleşmeye imza attı. Sezonun geri kalan kısmında Utah Jazz forması giyecek milli basketbolcu, henüz 3 hafta bile geçirmediği yeni takımıyla büyük bir kazanın eşiğinden döndü. Deplasmanda Memphis Grizzlies ile karşılaşacak Utah Jazz takımı havalandıktan kısa süre sonra büyük panik yaşadı. Salt Lake City Havalimanı'ndan kalkan uçağın kalkıştan kısa süre sonra kuş sürüsüne çarpması uçakta paniğe neden oldu.


Uçağın sol jet motoru havada yandı!


Kuş sürüsüne çarpan uçağın sol jet motoru çarpışmanın etkisiyle yanmaya başladı. Büyük bir yapısal hasara uğrayan uçağın Salt Lake Havalianı'na dönmesinden başka bir şansı kalmadı. Boeing 757-200 tipi uçağın pilotu durumu uçakta bulunan yolculara bildirip acil iniş yapacaklarını kaydetti. Sol jet motoru alev alan uçağın acil iniş haberini alan oyuncular büyü panik yaşadı. Acil şekilde iniş yapan uçakta kimsenin yaralanmadığı bildirildi. Yeni takımına gideli henüz 3 hafta olan Ersan İlyasova böylece büyük bir tehlike atlatmış oldu.


Ersan İlyasova'nın NBA kariyeri


NBA kariyerine 2005 yılında Milwaukee Bucks ile başlayan Ersan İlyasova; Barcelona Regal, Orlando Magic, Detroit Pistons, Philadelphia 76ers, Atlanta Hawks, Milwaukee Bucks ve Utah Jazz gibi kulüplerde görev aldı. 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nda finalde ABD'ye yenilerek ikinci olan Türkiye Milli Takımı'nın kadrosunda bulunan Ersan İlyasova, NBA'in en çok tanınan Türk basketbolcularından biri oldu.