Oyuncu Ersin Korkut'un söyledikleri sosyal medyada tepki gördü. Twitter'da ErsinKorkutTutuklansın etiketi TT oldu.

Oyuncu Ersin Korkut'un söyledikleri sosyal medyada tepki gördü. Twitter'da ErsinKorkutTutuklansın etiketi TT oldu. Peki Ersin Korkut olayı nedir?

BKM'nin ünlü oyuncusu Ersin Korkut'un videosu başına bela oldu. Ersin Korkut'un bir arkadaşı ile çektiği videoda başkent Amed açıklamaları gündeme bomba gibi oturdu. Ersin Korkut'a tepkiler çığ gibi büyüdü!

BKM'nin Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile ünlenen ek çok dizi ve filmde yer alan son olarak Survivor'a katılan Ersin Korkut'un Diyerbakır hakkında söylediği ifadeler büyük tepki çekti. Videonun yayılması ile Twitter'da Ersin Korkut Tutuklansın etiketi TT oldu.

Ersin Korkut bir arkadaşının DiyArbakır'ımız hakkında ne düşünüyorsun? diye sormasına "Amed, Amed.. Başkentimiz" ifadeleri büyük yankı uyandırdı. Ersin Korkut'a kısa sürede tepkiler çoğaldı ve terör örgütü propagandasından tutuklanması istendi.

Ersin Korkut'un sözleri sonrası Twitter'da kullanıcılar "Amed diye bir yer yok! Başkentimiz Ankara! DiyArbakır'a Amed diyen teröristtir!" diye tepkiler geldi. Bazı kullanıcılar ise "Bunda bir şey yok! Tetikçilik yapmayın!" diyerek tutuklanmasını isteyenlere tepki gösterdi.

"DİYARBAKIR MEDENİYETİN BAŞKENTİ"

Ersin Korkut Diyarbakır'a İyi Kötü ve Çirkin oyunu sergilemek üzere Eray Yasin Işık, Hakan Bulut ve Erdem Baş ile birlikte gitmiş ve orada izleyicilerle buluşmuştu. Korktu konuşmasında Diyarbakır için "Burada da velilere özel bir gösteri yapacağız. Diyarbakır'a daha önce çok gelmişliğimiz vardı. Diyarbakır'ı herkes bilir. Bilmeyenler için söylüyorum, medeniyetlerin, kültürün başkentidir burası. Çok tarihi yerler var. Çok güzel yerler var. Herkese tavsiye ederim, herkesin görmesini isterim. Bunu görmeyenlerin ancak gelip görmeleri lazım" demişti. Ancak ünlü oyuncunun daha sonra ortaya çıkan videosu tepki gördü.

Ersin Korkut'un o videosu şu şekilde;

https://twitter.com/TurkPolisiTC/status/1380467211828129793

ERSİN KORKUT KİMDİR?

8 Kasım 1977 Hakkari doğumludur. Yılmaz Erdoğan'ın teyzesinin oğlu olması sayesinde yeteneği keşfedilmiş ve oyunculuğa adımını atmıştır.

İstanbul'a gelmeden önce Hakkari'de taksi şoförlüğü yapmış İstanbul'a geldikten sonra ise bir pizzacıda bulaşıkçı olarak çalışmıştır. Yılmaz Erdoğan'ın durumdan haberdar olması sonrası Beşiktaş Kültür Merkezi'ne alınmıştır. .

Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununun arka planında yer alırken oyuncu olmak istediğini fark etti ve Yılmaz Erdoğan'a söyleyerek başaramazsam bir daha vermesin dedi.

Cem Yılmaz ile birlikte yer aldığı Doritos reklamlarında dikkat çekti. Daha sonra BKM'nin çeşitli filmlerinde yer aldı. 2015 yılında "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

YER ALDIĞI FİLMLER

Bir Demet Tiyatro Organize İşler

Kutsal Damacana

Neşeli Hayat

Çok Filim Hareketler Bunlar

Kutsal Damacana

Patron Mutlu Son İstiyor

Bana Bir Şeyler Oluyor

İçimdeki Ses

Ekşi Elmalar

Kolonya Cumhuriyeti

Organize İşler

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

Feride