Geliriniz yok ise ve çalışmıyorsanız alacağınız bu ödemeden alabilirsiniz. Ev hanımları, geliri olmayan kadınlar bu devlet yardımından hemen yararlanmalı. Başvurular e-Devlet üzerinden mi yapılacak? TC kimliğinizin son hanesine dikkat ederek ödemelerinizi kontrol edin. Devlet yardımlarında şartlar ve ödemelerle ilgili bilgiler...

Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi! Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi!

Devletin sağlamış olduğu maddi destekler hakkında bilinmeyenlerden söz edelim. 2 ayda bir defa olmak üzere 1000 TL'lik destek almak istiyorsanız hangi şartları karşılamalısınız? Ev hanımlarına sağlanan fırsatlardan biri olan bu destekle beraber, dul maaşı alabilirsiniz. Eşi vefat eden kadınların alabildiği ödemeye ilişkin şartlar ve bazı detaylara yer verildi.

Kadın Dul Maaşı Şartları

Dul maaşı alacak kadınlar için genel olarak iki temel şart koşuluyor. Eş vefatı ile birlikte düşük gelire sahip olması karşılanması gereken şartlardandır. Dolayısıyla bu iki şartı karşıladıktan sonra diğer şartlara da göz atabilirsiniz. Başvuru yapılması halinde gerekli incelemeler başlatılır ve kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılır. Sosyal güvenceniz yok ise sizler de başvuru yaparak dul maaşından nasıl yararlanabileceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz.

destekkk

Aylık 1250 TL Ödeme!

Aile Destek Programı kapsamında devletin ailelere vermiş olduğu 1250 TL'lik ödeme de dikkat çekiyor. İhtiyacı olan ailelere sağlanan bu destekte en önemli şartın gelir durumu olduğunu belirtelim. Hanedeki gelir şartları karşılayacak ölçüde düşük ise sizler de başvuru yaparak aylık 850 TL'den 1250 TL'ye kadar ödeme alabilirsiniz. 12 ay boyunca sürecek olan nakdi destek için e-Devlet'i kullanabilirsiniz.

e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu

e-Devlet üzerinden çeşitli nakdi sosyal yardım başvurularını gerçekleştirmek mümkündür. Bunun için öncelikli olarak PTT üzerinden e-Devlet şifresi temin ederek kayıt işlemlerinizi tamamlamalısınız. İster mobil uygulama isterseniz de tarayıcınız aracılığı ile e-Devlet'e kayıt olabiliyorsunuz. PTT tarafından size verilen şifreyi buraya giriş yaparken kullanacaksınız. Kayıt ve giriş işlemleri tamamlandıktan sonra arama kısmından desteklerle ilgili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

destek2