Amerika Birleşik Devletleri Eski Başkanı Donald Trump, hakkında soruşturma yürüten tüm savcıların görevden derhal alınmalarını istedi.

Amerika Birleşik Devletleri Eski Başkanı Donald Trump, kendisine ait Truth Social isimli sosyal medya sitesinden hakkında incelemeler yürüten 4 bölge savcısına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Eski Başkan Donald Trump, Manhattan bölge savcısı Alvin Bragg’in Amerika için tehlikeli olduğunu savunarak, Bragg ile Jack Smith, Letitia James ve Fani Wilis’in derhal görevlerinden ihraç edilmeleri gerektiğinin altını da çizdi.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Eski Başkan Donald Trump kendisi ve şirketleri hakkında usulsüzlük suçlamalarından dolayı araştırmalar yapan tüm savcılar için sert eleştirilerde bulundu

Kendi sosyal medyasından yaptığı paylaşımda açıklamalarda bulunan Donald Trump, hakkında yürütülen ‘gizli belgeler’ ve ‘6 Ocak Kongre Baskını’ soruşturmalarına özel yetkili uzman olarak atanan eski başsavcı Jack Smith için de ‘Radikal Deli Bombacı’ ifadelerini kullandı. Aynı zamanda Trump, şirketlerindeki vergi usulsüzlüklerini araştıran New York Başsavcısı Letitia James için de ‘Ülkenin en kötü başsavcısı’ ifadelerini kullandı.