Aldatılmasını öğrenmesinin sonrası Aykut Erdoğdu ile Tuba Torun hakkında yaptığı görüşmeyi sosyal medyadan paylaşarak gündem yaratan Eski eş Özge Pomen (Özge Erdoğdu) tarafından yapılan açıklamalar istifalar sonrası gündem oldu. Sonra hesabını kapattı "ezilenkadınlar" diye hesap açtı...

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen ile Tuba Torun hakkında yaptığı konuşma bizzat ama farklı bir hesap açılarak Özge Pomen tarafından sosyal medyaya servis edilmişti.

Ses kayıdında Aykut Erdoğdu'nun Özge Pomen'i aldatmadığına dair yalan yanlış savunma cümleleri arasında yeni eşi Tuba Torun ile ilgili yakışıksız ve çirkin ifadeler yer alırken Erdoğdu'nun Tuba Torun'a yardımcı olduğu, vekillik için aday gösterme gayreti içerisinde olduğunu söylemesi üzerine de kamuoyundan istifa çağrıları ile bu kayıt yankı bulmuştu.

Henüz bu kaydın neden aylar sonra yapıldığı ya da farklı bir hesap açılarak yapıldığı tartışılırken de Özge Pomen'den Tuba Torun ile kendisinin bizzat gerçekleştirdiği bir sohbetin ses kaydı servis edilmişti.

Yine kendi hesabından farklı bir hesapta servis edilen bu kayıtta ise Tuba Torun eski eş Özge Pomen'e neden vekil olamadığı ile ilgili olarak "Dolarla milletvekili oluyorlar. Ben burada sabahtan akşama kadar kadın hakları diyekendimi yırtıyorum. Şu anda da istifa edeceğim" şeklinde dert yanıyordu.

İSTİFALAR GELDİ AMA "TEHDİT" DÜŞÜNDÜRDÜ

Yine bu kaydın zamanlaması ve paylaşım şekli sorgulanırken "dolarla milletvekili" açıklaması sebebi ile kamuoyunda istifa çağrılarını haklı olarak çoğaltmıştı ki, ardından da hem Aykut Erdoğdu'nun hem de yeni eş Tuba Torun'un istifaları geldi.

Ancak gündeme ilişkin dikkat çeken ise Özge Pomen'in sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı ilginç ve tehdit şeklindeki paylaşımları oldu.

"HEYBEMDE ÇOK ŞEY VAR"

"Şu anda üzerimdeki baskıları tahmin bile edemezsiniz. Nerede o sevecen kadın hakları savunucusu partili dostlarım. Ama şunu bilin ki ben bunlardan korkacak bir kadın değilim. Utanılacak bir şey yapmadım çok şükür" diyen Pomen "Sonra beni eleştiriyorsunuz iktidar kanadına malzeme veriyorum diye.. siz sahip çıkın bana o zaman. Örtmeyin pisliklerin üzerini. Bütün siyasetçi eşleri.. bu gün bana olan yarın size olabilir." derken bu arada şu sözleri paylaşıyordu;

"Heybemde çok şey var da.. partime zarar vermek istemiyorum."

"Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Hesabım sabaha kapatılmazsa yarın devam ederiz. Gençlik yıllarımızdaki sloganla kapatalım bu geceyi: Baskılar bizi yıldıramaz"

Bu paylaşımlar üzerine ise gündemde Özge Pomen'in ifşalarının zamanlaması ve şekli ile partisine daha ne kadar zarar verebileceği tartışılmaya başlandı.

Özge Erdoğdu/Pomen daha sonra "ozgepomenCHP" olan hesabını da kapatarak "ezilenkadınlar" diye yeni bir hesap açtı.

Saldırılar Bitmiyor! Bu Defa da ‘Tabya Başında Üç Kız Yan Yana’ Heykeli Kurban Oldu! Üç Kız Heykeli Saldırısı Neden Yine Saldırılar Bitmiyor! Bu Defa da ‘Tabya Başında Üç Kız Yan Yana’ Heykeli Kurban Oldu! Üç Kız Heykeli Saldırısı Neden Yine