Eski Eşini Bodrum Katına Gömmüş ve Üzerini Fayansla Kapatmış

Iğdır'da meydana gelen dehşet verici olayda 5 yıldır kayıp olan Nesrişah Yorgun isimli şahsın durumu hakkında yeni gelişmeler öğrenildi.

Gündem 01.06.2021 - 12:53 01.06.2021 - 12:54 Berkay Keskin

Iğdır'da meydana gelen dehşet verici olayda 5 yıldır kayıp olan Nesrişah Yorgun isimli şahsın durumu hakkında yeni gelişmeler öğrenildi. Yorgun’un boşandığı Eyüp Yıldızhan isimli eşi tarafından öldürülüp sandık içerisinde apartmanın bodrum katına gömüldüğü bilgisine ulaşıldı. Bunun yanı sıra, Eyüp Yıldızhan'ın eski eşi Nesrişah Yorgun’u gömdükten sonra üzerini de fayansla kapattığı öğrenildi.

Konu ile ilgili Topçular Mahallesi 111. Sokak'ta Akçay Apartmanı'nın 5. katında oturan Naride Nur Yıldızhan isimli şahıs, 7 Kasım 2016 tarihinde Iğdır Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat etmişti. Yıldızhan, babası Eyüp Yıldızhan’ın kendisin,n ve kardeşlerinin hürriyetini tehdit ettiğini bunun yanı sıra boşandığı annesi Nesrişah Yorgun’u da bıçaklayarak öldürmesi ardından kan izlerini temizleyip ceseti de arkadaşları ile taşıdığı ihbarında bulunmuştu.

Eyüp Yıldızhan ise bu ifade ardından suçlamaları reddedip karısını öldürmediğini, kendisinin kayıp olduğunu ve onun da merak içerisinde olduğunu söylemiştim. Bu şekilde ifade veren Yıldızhan'ın cinayet tespiti gerçekleşmediği için dosyası arşive kaldırılmıştı ve Yorgun için de arama kaydı hazırlanmıştı. Eyüp Yıldızhan isimli katilin çocuklarına yönelik hürriyeti tehdit suçundan ise tutuklanarak cezaevine konduğu öğrenilmişti.

Korkunç olay hakkında Iğdır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet büro dedektifleri, 4 ay önce kapanan zavallı kadının dosyasını tekrardan açtı. Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izinle soruşturma yeniden başladı ve ekipler olayı sil Baştan incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucunda Eyüp Yıldızhan'ın olay öncesinde yaptırmış olduğu çelik sandığı evine taksiyle götürdüğü bilgisine ulaşıldı. Bunun yanı sıra, ekipler sandığın ailenin 5 yıl önce oturduğu binadan çıkarılmadığı bilgisine de ulaştı. Kadavra köpeği ile aramalar yapıldı ve köpeğin tepki vermesi üzerine fayanslar kırılarak çelik sandığın bulunduğu yere ulaşıldı. Sandığı açan ekipler ise evin içerisinde zavallı kadının cesedi ile karşılaştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@