Yüz yüze ismim başladığı ilk gün eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündem oldu. Peki eski bakan Ziya Selçuk neden gündemde?

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse 2 yıldan bu yana uzaktan eğitim veren okullar bugün açıldı ve yüz yüze eğitim başladı. Yüz yüze eğitimin başladığı ilk gün eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medyanın gündemine oturdu. Bakan Selçuk sosyal medyada TT listesinin ilk sırasına yükseldi. Peki Twitter'da eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk neden gündemi oldu? Ziya Selçuk neden gündemde?

Neredeyse 2 yıldan bu yana tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüsü pandemisi nedeniyle okullar uzaktan eğitim veriyordu. Türkiye'de 6 Eylül 2021 Pazartesi günü itibari ile tüm kademelerde yüz yüze eğitim başlarken öğrenciler okula dönüş heyecanı yaşıyor. Yüz yüze eğitimin bugün yeniden başlaması sonrasında eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medyada gündeme oturdu. Peki eski bakan Ziya Selçuk neden gündem oldu? Ziya Selçuk neden sosyal medyada gündem?

ESKİ BAKAN ZİYA SELÇUK NEDEN GÜNDEMDE?

Türkiye genelinde yüz yüze eğitim heyecanı bugün itibarı ile başlarken eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sosyal medyanın gündemine oturdu. Eski bakan Ziya Selçuk gece yarısı öğrencilerin okula dönüş heyecanlı paylaşarak sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Bakan Selçuk mesajında “Bugün yeni eğitim öğretim yılına ‘merhaba’ diyen tüm evlatlara, ailelere ve meslektaşlarıma her günü ilk günün neşesi, iyimserliği ve enerjisiyle karşılayacak ferah ve aydınlık günler diliyorum. Eğitim şen olsun…” dedi.

eski-milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-neden-gundem-oldu-tt-listesinde-ilk-sirada-2

BİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI

Emekliye kredi değil, ek ödeme verilecek! 40.000 TL'ye kadar onay almak mümkün olacak! Emekliye kredi değil, ek ödeme verilecek! 40.000 TL'ye kadar onay almak mümkün olacak!

Eski bakan Ziya Selçuk’un bu paylaşımı sonrasında Twitter kullanıcıları binlerce yorum yaptı. Aynı zamanda bakan Selçuk un paylaşımı çok sayıda retweet aldı. Bazı kullanıcılar ise Ziya Selçuk un istifa etmesine çok üzüldüklerini belirterek şu ifadeleri kullandı; "Ah be 'Ziya' Hocam. Bu kadar emek verdin, bu kadar bekledik. Bu açılış seninle olmalıydı.", "İşte feraset işte fazilet işte adam gibi adamlık çok özledik be Ziya hocam...", "Gelen gideni çoook arattı bu sefer sayın Ziya hocam bitek size günaydın" ve "Ah bee Ziya Hocam..."