Esnaf Destek Paketi başvuruları E-Devlet üzerinden 2 ekrana çıktı! Aman dikkat Kira Yardımı Gelir Yardımı farklı başvuru ekranı

Esnaf destek paketi başvuruları başladı! E-Devlet üzerinden Esnaf Destek paketi başvuruları yapabilirsiniz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurduğu Esnaf Destek Paketi aracılığıyla Kira Yardımı ve Fatura yardımı hemen alabilirsiniz.

Ekonomi 02.05.2021 - 22:23 04.05.2021 - 04:18 İlan35

E-devlet üzerinden Esnaf destek yardımı başvuruları açıldı. Esnaf Destek paketi ile kira yardımı ve maddi yardım alabilirsiniz. Başvurular 3 Mayıs Pazartesi günü başladığı Esnaf destek paketi ile 1000 TL gelir desteği, 750 TL ile 500 TL arasında kira yardımı alabilirsiniz.

Esnaf Destek Paketi başvuruları E-Devlet'te

Kafe, Restoran ve Lokanta sahipleri başta olmak üzere şu anda E-devlet ekranı üzerinden Esnaf Destek Yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Esnaf Destek Başvuru Ekranı açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurduğu kira yardımı, gelir yardımı ve fatura yardımı başvuruları E-devlet üzerinden yapılacak. Bir kaç adımda hemen E-devlet girerek destek paketinden faydalabilirsiniz. Başvuru yapan bir çok vatandaşa Esnaf Destek paketi ödeneceği biliniyor.

Gelir Kaybı Desteği ve kira yardımı destekleri farklı ekranlar üzerinden yapılacak. Bir çok vatandaş bu iki desteği aynı yerlerde aramaktadır ancak başvurular ayrı ekranda yapılmaktadır.

1000 TL Gelir Yardımı nasıl alınır?

E-Devlet Üzerinden 1000 TL kira yardımı almak için turkiye.gov.tr ve e-devlet hesabından giriş yapınız. "Ticaret Gelir Kaybı Desteği Başvurusu" yazarak çıkan ekranda 1000 TL Gelir Kaybı Desteği başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Ticaret Bakanlığı başvuru esnasında verdiğiniz Banka hesap numaralarına ödemeler otomatik olarak yapılacaktır.

500 TL ve 750 TL kira yardımı nasıl yapılır?

E-Devlet yada turkiye.gov.tr adresine girerek "Ticaret Kira Desteği Başvurusu" yazarak 500 TL ile 750 TL arasında Kira Yardımı başvurusunu yapabilirsiniz.

Bir çok kullanıcı Esnaf Kira Desteği ve Gelir Kaybı desteğini kaçırıyor ve başka yerden başvuruyor. Bu başvuru ekranlarını takip ederek iki başvuru birden yapabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@