Halkbank'tan esnafa büyük destek sağlayacak kredi haberi geldi. Esnafa sağlanan destekler bankalar tarafından sürdürülüyor. Öte yandan hibenin yanı sıra düşük faizli kredi de verilmekte. Peki Halkbank esnaf kredisinde şartlar nedir?

Esnafa verilen kredi desteklerine bir yenisi daha eklendi. Kamu bankaları arasında dikkat çeken Halkbank, 1,5 milyon TL'lik kredi için kampanyasını sürdürüyor. Peki Halkbank esnaf kredisinde aranan şartlar nelerdir? Vade sayısından faiz oranına kadar pek çok detay merak edildi. Bu noktada Halkbank'ın verdiği kredi ve başvuru için gerekli belgelere değineceğiz.

1,5 Milyon TL'ye Kadar Kredi

Halkbank, 1,5 milyon TL'ye varan krediyi, esnafa sağlıyor. İşyeri açmak veya mevcut işyerini yenilemek isteyen esnafa böyle bir imkan sağlanacak. Üstelik faiz oranı da senelik yalnızca %7,5 oranında belirlendi. Sizler de başvuru sağlayarak bankanın bu kampanyasından faydalanabilirsiniz.

10 Yıl Vade ile Esnafa Kredi

Kredi kampanyasında vade sayısı uzun tutuldu. 10 yıl vade ile kredi çekmek mümkün hale gelecek. Bu sayede uygun ödeme koşulları ve çeşitli fırsatlar da sunulacak. Gerekli şartlarla birlikte belgelerini teslim eden esnaflar, krediyi almaya hak kazanacak.

para-23

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

Kredi Başvurusu Nereye Yapılacak?

Esnafın kredi başvurusu için Kefalet Kooperatifi'ne müracaat etmesi gerekiyor. İl ve ilçelerde bulunan kooperatife gittiğiniz takdirde kredi için gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Kredinin işletme sahibi olmak isteyen genç girişimcilere de sunulduğunu da ekleyelim. Esnaf olmak için bu krediden faydalanmak ve gerekli finansmanı elde etmek isteyenlerin kooperatif aracılığı ile başvuru yapabileceği belirtiliyor.