Programda yayımlanan olay milyonlarca insanın ilgisini çekmiş ve konuyla ilgili şaşkınlıklarını dile getirmesine sebep olmuştur.

Esra Erol’da Yaşanan Olay


Esra Erol’da yaşanan olay Hayriye Hanım’ın kızı Nilüfer’i aramaya başlamasıyla gündeme gelmiştir. Ordu’da yaşamını sürdüren Nilüfer evli ve 3 çocuklu bir adamla kaçmış ve adamın tüm ailesiyle beraber aynı evde yaşadığını çok mutlu olduğu ve asla geri dönmek istemediğini söyleyerek milyonlarca insanın tepki göstermesine neden olmuştur. Nilüfer’in konuyla ilgili kesin tavrı ve canlı yayında kurduğu bağlantıda her şeyi sevdiği için yaptığını ve bu işin geri dönüşünün olmayacağını söylemesi insanların şaşırmasına ve bu nasıl ilişki demesine sebep olmuştur. Hayriye teyzenin kızı Nilüfer’in çarpıcı açıklamalarından sonra ise; gözler kaçtığı adamın karısına çevrilmiş ve durumla ilgili tepkisinin ne olduğu merak edilmeye başlamıştır.

Olaya Mevla’nın Tepkisi


Olaya Mevla’nın tepkisi yani Nilüfer’in kaçtığı Salih’in eşinin tepkisi ise; birçok insanın daha fazla şaşırmasına ve olayı kınamasına neden olmuştur. Mevla bu olayı asla doğru bulmadığını fakat 3 çocuğundan ötürü bu adama ve bu eve mecbur kaldığını açıklamıştır. Olayın üzerine Esra Erol ise; Mevla’yı stüdyosuna davet etmiş ve bu konu hakkında onun için elinden geleni yapacağını arkasında milyonlarca kadının olduğunu söylemiştir.

Mevla, Esra Erol’un stüdyosuna geldikten ve göz yaşlarıyla yaşadığı zorlu süreci anlatmasından etkilenen milyonlarca insan, canlı bağlantı kurmuş ve bu konuda Mevla’ya yardım edeceklerinin çocuklarının okuması için de elinden geleni yapacaklarını söylemişlerdir. Esra Erol ise; kocası Salih’ten boşanması durumunda çocuklarıyla beraber ona yeni bir hayat kuracağını tüm kamuoyuna duyurmuştur. Yaşanan bu gelişmelerden sonra ise; tüm gözler mağdur durumda olan Mevla’ya çevrilmiş ve yürek burkan olayla ilgili son kararının ne yönde olacağı da herkes tarafından merak konusu olmaya başlamıştır.

Mevla’nın Son Kararı


Mevla’nın son kararı ise; bir türlü gelmemiş ve bu olay uzun süre boyunca Esra Erol’da konuşulmaya devam etmiştir. Mevla’nın kocası Salih, Nilüferi sevdiğini ve ondan asla vazgeçmeyeceğine yönelik açıklamalar yaptıktan sonra, Mevla boşanacağını ve bu adamı daha fazla istemediğini söylemiştir. Ancak olayın muhatabı olan kişiler durumla ilgili sürekli kararsızlıklarını belirttikleri için programda yaşanan bu arbede bir türlü sonuç bulmamıştır.

Mevla boşanacağını açıkladıktan sonra kocasının ailesi Mevla’yı istediğini ancak nilüferi asla kabul etmediğini her fırsatta söylemeye devam etmiştir. Salih ve Nilüfer ise; ortak karar vererek ayrıldıklarını artık birbirleriyle kesinlikle görüşmek istemediklerini tüm Türkiye’ye duyurmuşlardır. Mevla ise; Salih’in yaptığı bu davranıştan etkilendiğini söyleyerek onun bir şansı daha hak ettiğini ve Salih’e güvenmeyi yeniden deneyeceğini açıklamıştır.

Mevla’nın bu sözleri ise; hem ona yardım eli uzatan kişilerin hem de ekran başındaki seyircilerin tepki göstermesine böyle bir hayat yaşadıktan sonra ona nasıl tekrar güveneceğini sormalarına sebep olmuştur. Mevla ise; tepkileri umursamamış Salih ile yola devam edeceğini duyurmuştur. Ancak işler Mevla’nın istediği gibi gitmemiş ve Salih ondan yeniden ayrılma kararı almıştır. Ancak çiftler arasındaki dengesizlik bir türlü bitmek bilmediği için çift yeniden barışmaya ve ilişkilerini tekrar düzenlemeye karar vermişlerdir. Tepkileri üzerine çeken Mevla Salih’in elini tutarak stüdyodan ayrılma kararı almıştır.