Ankara'da Aleyna Çakır'ın ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun daha sonra da sevgilisi olduğu iddia edilen Esra Hankulu’nu öldürmekle suçlanmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Mahkeme, Esra Hankulu’nu öldürdüğü iddia edilen Ümitcan Uygun ile ilgili kararını verdi.

Ankara'da iki kadının katili olduğu düşünülen ve tutuklu yargılanan Ümitcan Uygun’un Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin dava yargılandığı davada cezası belli oldu. Mahkeme heyeti Ümitcan Uygun hakkında neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırılması kararını verdi.

Aleyna Çakır davası hala açık

Ankara'da asıl adı Sema Esen olan ve Aleyna Çakır ismini kullanan genç kadının evinde ölü bulunması sonrasında sevgilisi olduğu iddia edilen Ümitcan Uygun suçlanmıştı. Sosyal medyada yayınlanan bazı görüntülerde Ümitcan Uygun’un genç kadını bayıltana kadar dövdüğü ortaya çıkmıştı. Bu dava sebebi ile gözaltına alınan ve Daha sonrasında serbest bırakılan Ümitcan Uygun yine rahat durmadı. Ümit Can Uygun sosyal medyada paylaştığı uyuşturucu kullanımı görüntüleri nedeniyle uyuşturucuya özendirme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Esra Hankulu’nu öldürmekten tutuklandı

Bir süre cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra Tahliye edilen Ümitcan Uygun bu defa da yeni sevgilisi olduğu iddia edilen Esra Hankulu’nu öldürmekle suçlandı. Geceyi birlikte geçirdiği sevgilisi ölü bulunan Ümitcan Uygun yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi. Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin devam eden davada karar açıklandı. Ümitcan Uygun bu davada da yine cinayetten hüküm giymezken sonucu sebebiyle ağırlaştırılmış yaralama suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi