Aleyna Çakır’ı öldürdüğü iddia edilen ancak delil olmadığı için seerbet kalan Ümitcan Uygun bu defa içerden çıkamayacak. Esra Hankulu’nun ölüm sebebi açıklandı.

Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı. Ümitcan Uygun’un tutuklu yargılandığı dosyada adli tıp kurumu raporunu açıkladı. Rapora göre genç kadın künt kafa travması sonucunda hayatını kaybetti. Peki Esra Hankulu kimdir? Esra Hankulu’nu kim öldürdü? Esra Hankulu’nu Ümitcan Uygun mu öldürdü?

Esra Hankulu isimli genç kadın Ankara’nın Mamak ilçesi Akdere semtindeki evinde 3 Ağustos 2021 tarihinde ölü bulunmuştu. Soruşturma kapsamında daha önce Aleyna Çakır’ı öldürmekle suçlanan ve geceyi Esra Hankulu ile birlikte geçirdiği belirlenen Ümitcan Uygun tutuklanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada adli tıp kurumu raporu dosyaya eklendi. adli tıp kurumu raporuna göre genç kadın künt kafa travması sonucunda meydana gelen iç kanama sonucu hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu raporunda Esra Hankulu’nun kafasına sert bir cisimle vurulmuş olabileceği ya da kafasını bir yere çarpmış olabileceği belirtildi.

ESRA HANKULU’NU KİM ÖLDÜRDÜ?

Esra Hankulu’nun ölümünün kaza olabileceği gibi cinayet de olabileceği kurumdan gelen raporla kesinleşmiş oldu. Peki genç kadını kim neden öldürdü? Ümitcan uygun olayda baş şüpheli olarak gözaltına alınmış ve ardından da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Daha önce Aleyna Çakır’ı öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun, o dosyada delil yetersizliği nedeniyle tutuksuz yargılanıyordu. Yargılama devam ettiği sırada ise sosyal medyadan uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri paylaşan Uygun bu suçtan tutuklanmıştı. Tahliyesinden kısa süre sonra da geceyi beraber geçirdiği Esra Hankulu ölü bulunmuştu.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

KATİL ÜMİTCAN UYGUN MU?

Esra Hankulu’nun ölümü sonrasında sosyal medya ayağa kalkmış ve Ümitcan Uygun’un dışarıda olmasının kadınlar için büyük tehlike olduğu ifade edilmişti. Ümitcan Uygun Esra Hankulu olayında tutuklu yargılanıyor. Soruşturma sonunda katilin kim olduğu ortaya çıkacak.