Et fiyatlarına yeni zam beklenirken Et ve Süt Kurumu önemli bir açıklama yaptı. Kıyma, kuşbaşı ve diğer et ürünleri ucuzlayacak mı?

Yılbaşı öncesi et almak isteyen vatandaş artık fiyatların düşmesini istiyor. Peki et fiyatlarına nasıl bir ayar verildi? Et ve Süt Kurumu, fiyatlar artmasın diye aldığı önlemi açıklayınca gözler kasap fiyatlarına çevrildi. 

Et ve Süt Kurumu (ESK), et ithalatı ve piyasasındaki hareketlilik hakkında bir bildirim yayınladı. Web sitesi üzerinden yapılan duyuruda, ESK'nın kırmızı et piyasasında olası spekülatif fiyat dalgalanmalarını engellemek adına ihtiyaç duyulan miktarda ithalat gerçekleştirdiği vurgulandı. Kurum, tüm ithalat süreçlerinin AB standartlarına uygun, doğru ve şeffaf bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çekti. Ayrıca, ESK'nın, hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruma amacı taşıdığı ve bu doğrultuda fiyatlandırmalarını yaptığı belirtildi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Canlı hayvan alımlarının da, en uygun teklifleri veren üreticilerden, kooperatiflerden ve birliklerden gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı. ESK'nın, satışa sunduğu canlı hayvan ve karkas etler konusunda şeffaf bir politika izlediği, tüm başvuruların değerlendirildiği ve satışların eşit ve peşin ödeme koşullarıyla yapıldığı ifade edildi. Kurum, tüm bu süreçlerin titiz bir şekilde yürütüldüğünü, bu nedenle kamu zararının olmadığını vurguladı.