Ev hanımlarına emeklilik fırsatı! Son başvuru tarihi 31 Ağustos, bu şans bir daha gelmeyecek! Ödemeler indirimli olacak!

Ev hanımlarına emeklilik fırsatı! Son başvuru tarihi 31 Ağustos, bu şans bir daha gelmeyecek! Hemen başvurun! İşte başvuru koşulları…

Ekonomi 10.08.2021 - 21:04 10.08.2021 - 21:04 Volkan Arık

Ev hanımlarına emeklilik fırsatı! Son başvuru tarihi 31 Ağustos, bu şans bir daha gelmeyecek! Hemen başvurun! Ev hanımları ve Çalışanları kapsayan emeklilik fırsatı için son başvuru tarihi açıklandı. Yapılandırmadan faydalanarak indirimli ödeme yapıp emeklilik şansını hemen değerlendirebilirsiniz. 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapanlar kısmi süreli çalışan olsa bile emekli fırsatını elde edecek.

Barış yasası sayesinde milyonlarca kişi hem borçlarını ödeme hem de emeklilik fırsatını elde etti. Özellikle ev hanımları için de yeni yasa ile birlikte emeklilik şansı doğdu. Yapılandırma kapsamına isteğe bağlı ve topluluk sigorta primlerine ilişkin borçlarda girerken 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapanlar hem emeklilik fırsatından yararlanacak hem de ödemeleri indirimli olarak yapma şansı bulacak. Adım adım yapılandırma başvurusu detayları haberimizde…

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Ev hanımı, kısmi çalışan, kısa çalışan gibi isteğe bağlı kapsamda sigorta yaptıranlar ancak prim borcunu ödeyemeyenler için bir yıl zaman verildi. Bu süre içerisinde prim borcunun yatıranlar sigortalılık süresini sayabilirken ödemeyenler ise sigortalılık süresin de sayılmayacak. Ev hanımları bu kapsamda 12 aylık dönemde ödenmeyen prim borçları için yapılandırma işlemlerini gerçekleştirebilecek. Üstelikte taksitli ödeme seçeneklerinden faydalanırken borcum meydana geldiği tarihteki anapara tutarı enflasyon farkı ile hesaplanacak taksitle ya da peşin ödeme imkanı verilecek. Borcunu peşin ödeyenlere için enflasyon farkının yüzde doksanı tamamen silinecek.

ev-hanimlarina-emeklilik-firsati-son-basvuru-tarihi-31-agustos-bu-sans-bir-daha-gelmeyecek-odeme

KISA ÇALIŞANLAR DA YARARLANABİLİYOR

Sadece ev hanımları değil kısa çalışanlarda prim borçlarını ödeyerek eksik günlerini tamamlama imkanı bulabilecek. Yani ayda 30 günden az çalışan vatandaşlar aynı ay içerisinde prim günlerini 30'a tamamlama imkanı bulacak. 4A Kapsamında isteğe bağlı sigorta primi olarak değerlendirilecek olan bu prim ödemeleri son 12 aylık zamanında ödenmemiş birimler için geçerli olacak. Taksi ve dolmuş şoförleri, tarım sigortalıları, kısmi süreli çalışan sanatçılar, ev hizmetlerinde çalışanlar da 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yaparak yapılandırma işlemleri kapsamında borçlarını taksitlendirme imkanı bulacak.

ev-hanimlarina-emeklilik-firsati-son-basvuru-tarihi-31-agustos-bu-sans-bir-daha-gelmeyecek-odeme-2

SON BAŞVURU TARİHİ 31 AĞUSTOS 2021

Barış yasası diğer bir adı ile borç yapılandırma işlemleri için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2021 olarak belirlendi. Bu süre içerisinde başvuru yapan vatandaşların borçları taksitlendirilecek 12 ve 18 aya kadar taksit imkanı sağlanacak. Borç yapılandırma kapsamında ilk taksit ödemesi ise Eylül ayının sonunda yapılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@